۱۳۹۶ يکشنبه ۲۶ آذر ساعت 11:37 AM

عکس روز

هفته وحدت بر همه مسلمانان مبارک

نظرسنجی

آخرین اخبار
نقشه نافرجام پ.ک.ک برای حمله به نشست سازمان همکاری های اسلامی در استانبول
یک استاد دانشگاه: پ‌.ک‌.ک در فعالیت‌های مجرمانه شرکت دارد
قتل منتقدان و مخالفان از سوی پ.ک.ک ادامه دارد
هر آنچه در باره رفراندم اقلیم باید بدانیم
حزب دمکرات کردستان عراق در بازی جدید
نوبار بوکان – جنایتی که حزب منحله دمکرات به آن افتخار می کند
قمار مسعود بارزانی با برگه کرکوک و همه پرسی کردستان
اگر کوردستان برکندنی بود!
اختلافات رهبری برای جانشین مصطفی هجری
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 11285 کد مطلب: 363  

حزب منحله دمکرات کردستان ایران و قاسملوی مرتد در یک نگاه

آکام نیوز
آکام نیوز: پس از به دار آویخته شدن قاضی محمد مرتد، توسط حکومت دیکتاتوری رضا شاه، ملت مسلمان منطقه برای مدتی از شر مرتدین رهایی یافتند
۱۳۹۱ سه شنبه ۵ ارديبهشت ساعت 11:13

آکام نیوز: پس از به دار آویخته شدن قاضی مرتد، توسط حکومت دیکتاتوری رضا شاه، ملت مسلمان منطقه برای مدتی از شر مرتدین رهایی یافتند، اما به دلیل وجود ظلم حکومت مرکزی ، پایین بودن سطح آگاهی های عقیدتی اسلامی مردم، عدم وجود رهبریت دینی مستقل و دلسوز، نبود جماعتی اسلامی و انقلابی که هم چون دیگر دول مسلمان نشین پناهگاه مردم ستمدیده و مدافع حقوق مسلمین باشد و… باعث شد که بار دیگر این زخم چرکین و این عفونت نجس بار دیگر با خلق فجایع و مصیبت های جدیدتری سر باز کرده و دوباره با پول و اسلحه دشمنان دین و ملت عده ای ناآگاه از گذشته و تاریخ بی خبر از آینده و قیامت را فریفته و هم چون گرزی سهم گین بر علیه مسلمین و مردمان خیر ندیده ی کرد و هورامی و دیگر قومیت های ایرانی به کار گیرند.

این جمله درستی است که « ملتی که تاریخ خود را نداند مجبور به تکرار آن است» و برای مردم مسلمان  و انقلابی کرد، تاریخ دوباره تکرار شد و عده ای باز عبرت نگرفتند و باز قربانی شدند. اما این بار این فتنه فراگیرتر شد و علاوه بر منطقه "مکریان" اندک اندک خود را به سرزمین "اردلان" و "اورامانات" نیز نزدیک کرد. البته این نزدیکی مرتدین و بزرگ شدن بی قواره ی عددی شان نسبت به زمان قاضی مرتد مدیون عدم وجود علمای آگاه بر عقیده در میان مردم بود. چون در زمان قاضی مرتد و تجزیه طلب که خون هزاران کرد بی گناه را ریخت،در شمال و اطراف مهاباد مجاهدی چون "ملا خلیل" رحمه الله علیه وجود داشت که فتوای ارتداد قاضی محمد ملعون را داد و یک نوع جبهه بندی درست شد که تا الان نیز وجود دارد و در سنندج و مناطق جنوبی مهاباد علمایی چون "آیت الله مردوخ کردستانی" و غیره وجود داشتند که علناً در برابر سیاست ها و ارتداد قاضی محمد مرتد می ایستادند.

اما در اوایل انقلاب شکوهمند سال ۱۳۵۷ ایران، که به رهبری پیشوای مسلمین جهان حضرت آیت الله امام خمینی(ره) در جریان بود، ناآگاهانی از دین چون احمد مفتی زاده وجود داشتند ، که با عقاید غلط شان اعلام می کردند که هیچ کافری در دنیا وجود ندارد و "مهاتما گاندی" گاو پرست و "پاتریس لومومبای کمونیست" و… ملحدین سراپا ایمانی معرفی می کردند که برای قسط و عدل می جنگند و آن ها را دنباله روان غیر مستقیم یا مستقیم انبیاء معرفی نموده و جنگیدن و مبارزه با آن ها را مبارزه با انبیاء و پیامبران تلقی می کردند.

این عقیده فاسد منتصب به اسلام ، بزرگ ترین عامل رشد این زخم و عفونت چرکین بر پیکره و جسم مردم مسلمان کرد و اورامی به شمار می رود. با گذر از این عامل اساسی به صورت گذرا به سوابق حزب مرتد،تجزیه طلب و تروریست دمکرات کردستان ایران و رهبر مرتد،جدایی طلب و تروریست و تروریست پرور، آن یعنی قاسملو می پردازیم تا این که همچون دیگر مقالات و نوشته های افشاگرانه و روشنگرانه منتشر شده در پایگاه خبری تحلیلی اطلاع رسانی " آکام نیوز" عبرتی باشد برای خود ما و آیندگانی که باید به راه اصلی سعادتمندی و خوشبختی خود یعنی عقیده پاک اسلام برگردند. انشاءالله.

حزب منحله،تجزیه طلب و تروریست دمکرات کردستان ایران در سال ۱۳۲۷ با کمیته کمونیستی حزب توده شاخه کردستان ارتباط برقرار کرده و تحت تأثیر مستقیم سیاست های کمونیستی آن قرار می گیرد. با کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ این ارتباط دچار بحران می گردد و از آن پس حزب منحله دمکرات، گاه به کاپیتالیسم و گاهی به چپ کمونیستی گرایش می یابد. این دوگانگی و سردرگمی که به واسطه عدم ارتباط با مادر اصلی یعنی شوروی و حزب توده ایجاد شده، موجب بروز چند دستگی در میان حزب می گردد البته این سردرگمی چند سال قبل نمود بیشتری یافت و باعث شد حزب دمکراتی که 60 سال شعار موسوم به " دمکراسی برای ایران و خودمختاری برای کردستان" را سر می داد به یکباره تغییر رویه دهد و شعار فدرالیزم را جایگیزین این شعار دهد.

شعاری که بخاطر آن صدها جوان مردم را به کشتن دادند. تا اینکه پس از اشغال عراق توسط اشغالگران امریکایی،به دستور اربابان امریکایی خود،فدالیزم را جایگیزین شعار 60 ساله خود کردند،حال به چنین حزب سردرگمی که حتی به شعارهای بنیانگذاران خود، پشت می کند،می توان تکیه کرد؟!

بعد از انعقاد کنگره چهارم در ۱۳۵۹ و کنگره هشتم در ۱۳۶۷ انشعاب درونی علنی می گردد و طرفداران چپ کمونیستی توده ای که خواستار قهر انقلابی و مبارزات مسلحانه و همراهی با بعثی های سوسیالیست بودند به رهبری قاسملوی جنایتکار و  مرتد شاخه خود را جدا نموده و دیگر دمکرات های خواهان مبارزات مسالمت آمیز روش اصلاح طلبانه را در پیش گرفتند و عملاً حزب دمکرات دو بخش شد. شاخه ی خشونت،ترور و اسلحه به رهبری قاسملو و شاخه مسالمت و مبارزات سیاسی به رهبری غنی بلوریان و دیگران.

دکتر ابراهیم یونسی می گوید: بعدها فهمیدم و تا این اواخر نمی دانستم که اعضای حزب دمکرات کردستان چون به تهران می آیند، عضو حزب توده می شوند و چون به کردستان می روند، عضو حزب دمکرات کردستان می شوند. هم چنین مهندس هیثمی در خاطراتش از غنی بلوریان در زندان عادل آباد شیراز چنین نقل کرده است که:

« به آقای بلوریان گفتم: آ غنی! یک سئوال خودمانی دارم. شما که در کردستان بر اساس پنج دوره ی تاریخ مارکس در دوره ی خان خانی و فئودالی به سر می برید، چه طور مرحله سوزی کردید و حزبی کمونیستی راه انداختید؟ گفت: «وقتی حزب دمکرات کردستان رهبری حزب توده و ستاد زحمتکشان شوروی را بپذیرد، دیگر کردستان کمونیستی می شود، هر چند در دوران فئودالیسم باشیم.» یعنی به روابط درون کردستان و عقاید موجود در آن کاری نداشتند و برایشان مهم نبود که این مردم مسلمانند یا مسیحی یا ماتریالیست، مهم این بود که افسار گردن شان به دست کسانی بود که می پنداشتند قوی اند و قدرتمند و مهم تر این که این به اصطلاح قدرتمندان همفکر و هم عقیده یشان بودند اما مردم مسلمان منطقه فقط ابزاری بودند جهت رسیدن آنان به اهداف پلیدشان نه چیز دیگر.

حزب دمکرات توده ای قاسملو به شورای ملی مقاومت سازمان منافقین خلق ایران به رهبری مسعود رجوی می پیوندد هر چند حزب دمکرات سوسیالیست عقاید مذهبی شیعی آنان را نیز هم چون عقاید اهل سنت نمی تواند بپذیرد عاقبت در سال ۱۹۸۵-۱۳۶۴ از شورای ملی مقاومت جدا می شود. اما در عوض به دامن سرچشمه و پدر دیگرش می رود و در سال ۱۳۷۱ در آلمان رسماً به عضویت انترناسیونال سوسیالیست پذیرفته شد و با در پیش گرفتن برنامه ، حکم و قانون سوسیالیزم دمکراتیک مورد حمایت و پشتیبانی اکثر احزاب و سازمان های سوسیالیست دنیا قرار گرفت. فرزندی که چندین پدر داشته باشد طبیعی است که هر چند گاهی به دامن یکی از آن ها پناه ببرد تا شاید نسبش مورد تأیید و حمایت یکی قرار گیرد.

در مورد قاسملوی تروریست، باید گفت که طبق خاطرات کیانوری رهبر حزب توده، وی از اعضای حزب توده بوده اما نکته جالب این جاست که در سال ۱۳۴۳ بیانیه ای از جانب حزب دمکرات صادر می گردد و اشخاصی را تحت عنوان خائن که با سرویس های اطلاعاتی دولت مرکزی همکاری داشته اند به مردم معرفی می کند که می توان به:

۱- وهاب بلوریان عضو کمیته مرکزی حزب دمکرات در سال ۱۳۳۴-۱۳۳۵

۲- عبدالرحمن قاسملو

اشاره کرد که هر دو توسط دولت مرکزی دستگیر می شوند اما قاسملو به دلیل همکاری و سوابق گذشته اش و دادن اسامی تعداد زیادی از اعضای حزب زود آزاد می شود اما بلوریان تا سال ۱۳۵۷ در زندان می ماند.

در سال ۱۳۴۳ به واسطه همکاری ملا مصطفی بارزانی در کوی سنجق کنگره دوم حزب دمکرات برگزار شده و عبدالله اسحاقی با نام مستعار احمد توفیق به عنوان دبیر کل حزب دمکرات انتخاب می شود. در همین کنگره عبدالرحمن قاسملو به علت خیانت به جنبش خلق کرد و همکاری با اداره اطلاعات ایران ساواک از حزب و حتی از عراق اخراج می گردد. و بنا به پاره ای اسناد و مدارک با بورسیه ی اطلاعات ایران به چک واسلواکی می رود و در شهر پراک به تحصیلاتش ادامه می دهد و در همان جا با یک زن «یهودی» اهل چک ازدواج می کند و این هم می شود قوز بالا قوز. کمونیسم بس نبود. دخالت و تأثیر یهودیت بر دشمنی های قاسملو مرتد با اسلام اضافه می شود.

بارزانی که وابستگی آن به دولت ایران غیر قابل انکار است می فهمد که کنگره ای که عامل برگزاری آن وی بوده باعث شده که مهره ی اصلی اطلاعات ایران در آن حذف شود و این می توانست برایش گران تمام شود به همین دلیل با راهنمایی ها و دستورات ساواک ایران بارزانی به احمد توفیق فشار آورده و قاسملو از این موقعیت استفاده نموده و گروهی را از اعضای حزب با خود همراه می کند و درگیری میان احمد توفیق و کودتای قاسملو با حمایت بارزانی و اطلاعات ایران شروع می شود. هر چند ابتدا غلبه با گروه احمد توفیق است اما احمد توفیق عاقبت توسط بارزانی ها به بارزان تبعید می شود اما پس از مدتی به بعثی ها پیوسته و در بغداد ساکن می شود و در همان جا نیز به قتل می رسد که مشخص نشد حزب دمکرات گروه قاسملو این کار را کرده یا بارزانی ها. در هر صورت کاری صورت گرفت به نفع اطلاعات ایران ساواک.

قاسملو مرتد با وجود آن که عامل ساواک در داخل حزب دمکرات بود و این سیستم را به خوبی می شناخت برای مدتی هم کارمند دولت سوسیالیستی بعث عراق شد. یعنی زمانی که در چکسلواکی کمونیستی تحصیلاتش را به اتمام می رساند و وارد عراق می گردد در اداره ی اقتصادی دولت بعثی عراق استخدام می شود و ماهانه ۳۰۰ دینار به عنوان حقوق دریافت می کند. بازی جالبی است، نه؟ حالا نوکر و جاسوس ساواک است علیه حزب دمکرات و صدام و اندکی پس از انهدام سلطنت پهلوی و ساواک جاسوس و نوکر حکومت سوسیالیستی بعث عراق است علیه حکومت انقلابی ایران.

قاسملو رسماً در سخنرانی خود در اوایل انقلاب ۵۷ ایران از بختیار و دیگر همراهان وی در برابر انقلابیون حمایت می کند و بر خلاف رأی دیگر اعضای حزب در دفاع از صلح و مبارزات مسالمت آمیز قاسملو در ۲۳ بهمن ۵۷ شهربانی مهاباد و در ۳۰ بهمن به همراه گروهش پادگان مهاباد را خلع سلاح نموده و عملاً وارد مبارزات مسلحانه ای می گردد که سرانجامش را دیدیم.

پس از درگیری های میان نیروهای صفدری که در پادگان بودند و افراد احمد مفتی زاده که برای سلاح و فشنگ رفته بودند، هواداران گروهک تجزیه طلب و تروریست و ترور پرور کومله و دیگر متحدین کمونیست آن رادیو و تلویزیون سنندج را اشغال نموده و تقریباً شهر را در کنترل خود می گیرند و با چنین خطابی بلوریان و همراهش را به عنوان نمایندگان حزب دمکرات به شهر سنندج راه نمی دهند که شما مزدوران بارزانی و از آن مهمتر نمایندگان حزب بعث هستید…

پس از تخلیه پادگان مهاباد و خروج از این شهر قاسملو مرتد علاوه بر مخالفت های جلال طالبانی و بلوریان مرتد اعلام می کند که می خواهد با حزب بعث وارد مذاکره شود و عاقبت همین کار را هم می کند و جالب این جا ست که مقرش را تا انهدام حکومت صدام حسین در زیر نفوذ بعثی های سوسیالیست قرار داد نه در دیگر مناطق کرد نشین که توسط کردها اداره می شد.

به هر حال در تاریخ سوم بهمن ۱۳۵۸ با حضور ۳۱۰ نفر از نمایندگان کنگره چهارم حزب دمکرات به مدت پنج روز برگزار شده و موارد زیر را با اکثریت قاطع تصویب می کنند:

۱- حزب دمکرات از جمهوری اسلامی پشتیبانی می کند

۲- حزب دمکرات آیت الله خمینی را رهبر جمهوری اسلامی می داند

۳- حزب دمکرات از مرزهای ایران در کردستان حفاظت می کند (منظور این که علیه بعث مبارزه می کند)

۴- حزب دمکرات علیه امپریالیسم مبارزه می کند

۵- حزب دمکرات خواهان دموکراسی برای ایران و خود مختاری برای کردستان است.

حالا طبیعی است که گروه قاسملو دست به کار شود و همین کار را هم می کند، عبدالله حسن زاده جتایتکار و مرتد را اسماً به حاج عمران می فرستد تا با بعثیون وارد مذاکره گردد اما پشت پرده چیزهای دیگری برنامه ریزی شده، و حسن زاده با هلی کوپترهای عراقی وارد کرکوک می شود و دستورات را از احزاب سوسیالیست بعث جهت تصویب در کنگره ای که پایان یافته نزد قاسملوی ملعون می فرستد بدین مضمون:

۱- باید دو تن از افسران ما (یعنی افسران بعث) برای رساندن کمک و تحویل پول و لوازم جنگی پیش شما باشند. از آن طرف باید دو نفر از اعضای دفتر سیاسی حزب دمکرات ایران پیش ما باشند (یعنی پیش بعثی ها) تا در صورت لزوم مورد مشورت قرار گیرند.

۲- حزب دمکرات لازم است اطلاعات خودش را درباره نیروهای ارتش ایران که به مرزهای ما نزدیک می شوند یا پادگان های مرز مرزی منتقل می شوند، به ما بدهند و آمار سرباز و نوع اسلحه و تعداد آن را برای ما مشخص کند.

۳- لازم است ما را از مشخصات همواپیماها و هلی کوپترهای ایران مطلع سازند و بگویند که تجهیزات آن ها از کدام کشور تأمین می شود.

۴- حزب دمکرات باید شعار سرنگونی رژیم آخوندی را اعلام کند.

۵- حزب دمکرات باید جلوی کردهای شمال را بگیرد و اجازه ندهد آن ها به عراق نزدیک شوند و از خاک ایران استفاده کرده و با حکومت عراق بجنگند.

۶- حزب دمکرات باید چگونگی رابطه رژیم ایران با کشورهای دیگر را برای ما روشن کند و نام کشورهایی را که ایران از آن ها اسلحه تهیه می کند به ما بگوید و نوع اسلحه ها را نیز مشخص کند.

بله، در این جاست که حزب دمکرات برای چندمین بار متلاشی می گردد و گروهی به اصول تصویب شده توسط اعضای کنگره پایبند می شوند و گروهی به رهبری قاسملو هم به دامان پدر جدید خود یعنی بعث سوسیالیست عراق بر می گردند. و کسانی چون غنی بلوریان، فاروق کیخسروی، فوزیه قاضی دختر قاضی محمد مرتد به اصول انتخابی کنگره پایبند شده و از گروه قاسملو جدا می گردند که عده ای از این ها چون فاروق کیخسروی زندانی و بعد به امید این که توسط ایران اعدام گردد به خیانت تحویل ایران داده می شود. و یازده عضو دیگر کنگره نیز توسط حزب دمکرات دستگیر شده و از یک تا سه سال و نیم در زندان حزب دمکرات به رهبری قاسملو می مانند و یا چون جعفر کروبی که ایشان هم جدا شده بود و زیر بار خیانت خفت بار جدید نرفته بود به همراه برادرش در جلو چشم مادر و خواهرشان در حیاط منزل شان به قتل می رسند. غنی بلوریان به کوه ها پناهنده شده سپس وارد حزب توده می شود و بعد وارد شوروی شده و سپس به اروپا می رود و ساکن می شود.

همین قاسملو زمانی که در انتخابات مجلس تهران به عنوان کاندیدا در شهر مهاباد شرکت می کند رأی نمی آورد به همین دلیل انتخابات را ابطال می کنند و نمی گذارند رقیبش وارد مجلس شود. این گروه هرگز در خود شهر مهاباد نیز مقبولیت عمومی نداشته اند چه رسد به سنندج و دیگر شهرهای کرد و هورامی نشین که در صورت وجود انتخاباتی آزاد ثابت شده که هرگز نخواهند توانست رأی مردم را به خود جلب کنند به همین دلیل بود که قاضی مرتد هم بدون آن که حتی در خود شهر مهاباد انتخاباتی برگزار شود خود را رئیس جمهور و نماینده تمام کردهای ایران می دانست. قاسملو نیز بازمانده ای از همین قماش بود که از تنفر مسلمین به خود با خبر بود به همین دلیل تمام طول حیات سیاسی اش را با خیانت و جاسوسی و نیرنگ و فریب به پیش برد اما بار کج هرگز به مقصد نمی رسد، چنان چه نرسید.

قاسملو در مورد اهداف و برنامه های حزبیش می گوید: « هدف ما ایجاد یک جامعه سوسیالیستی است و معتقدیم که استثمار انسان از انسان باید از بین برود» ادبیات وی کمونیستی است چون در کشورهای کمونیستی تحصیل کرده و طبیعی است در مسیر همان مرامنامه ی تدوین شده ی استالین برای قاضی مرتد حرکت کند.

هم چنین می نویسد: تأمین خود مختاری تنها از طریق سوسیالیزم امکان پذیر است و سوسیالیزم تنها راه حل قطعی و کامل مسئله ملی است. سوسیالیزم می تواند همه مسائل سیاسی، ملی و اقتصادی کرد را با هم پاسخگو باشد.

هم چون قاضی مرتد دین همان دین سوسیالیزم است و همه چیز حتی ملیت ، زبان و همه چیز قربانی این دین خیالی می شود.

در مورد جنگ ایران و عراق که قسمت اعظم خسارات جنگ متوجه مناطق کرد و اورامی نشین غرب بود در دفاع از بعثیون سوسیالیست هم کیش و مذهبش چنین می گوید:

صدام حسین به ما وابسته است ما باعث شده ایم تا بیست هزار یا شاید هم دویست هزار سرباز ایرانی در جبهه کمتر علیه صدام وارد جنگ بشوند، چون آن سربازها در کردستان مستقر شده اند، عملاً توان نظام جمهوری اسلامی پایین آمده … .

هم چنین در تاریخ ۱۷/۳/۱۹۸۸ در مصاحبه با «کل العرب» بعد از تقریباً هفت ماه از بمباران شیمیایی حلبچه و قتل و عام شدن بیش از ۵۰۰۰ اکثراً هورامی و عده ای کرد بی گناه می گوید: «بنده این خبر را تکذیب نموده ام، هنگامی که از من درباره کاربرد سلاح های شیمیایی سئوال شد، پاسخ دادم سلاح های شیمیایی را به طور کامل مطالعه می نمایم و بعد از مطالعه گزارش های هیئت اعزامی سازمان ملل متحد به شمال عراق، هیچ گونه نشانه ای دال بر استفاده از سلاح های شیمیایی مشاهده نکردم و نظر به این که ما فاصله ی بسیار نزدیکی با منطقه درگیری ها داریم، اثری از این سلاح ها مشاهده ننموده ایم ».

منتها الیه خیانت آن هم به این آشکارا و وضوح را مگر مرتدین سیاه دل بتوانند بپوشانند. مرتدینی که علناً همه چیز خود را در برابر استخوان ناچیزی به حراج گذاشته اند. کارنامه این مرتدین و وطن فروشان و مزدوران سازمانهای جاسوسی امریکا و غرب، به اندازه ای سیاه و ننگین است که با ورق زدن هر برگ از آن، لکه ننگ تازه ای برای مسلمین موحد و مردمان شهید پرور و انقلابی مناطق کردنشین ایران اسلامی، آشکار می گردد و بیشتر بر عصبانیت و روحیه انتقام جویی آگاهانه آنان می افزاید.

ولله الحمد والمنه و الله اکبرkurd : تف به شرف و ناموس ضد انقلاب ها.کثافتهای آشغال.تف
kurd : تف به شرف و ناموس کسی ضد انقلاب
...... : لعنت خدا بر ضد انقلاب درود بر آکام نیوز
هیوا : چطور قاضی محمد را مرتد میدانید واقعا برای این طرز فکرتان متاسفم ایشان نه تنها مرتد نبودند بلکه کاملا مذهبی و همه ی رفتار و سخنانشان موافق اسلام و قرآن بوده.
انسان : میشه... نگی
حضرت دکتر قاسملو : .....لعنت خدا بر تو باد دکتر قاسملو پیغمبر اشتی لقب داشتند(انان که از صلح و اشتی میترسیدند پیامبر اشتی رو ترور کردند)برنارد کوشنر
Kurd : ..... که اینقدر دروغ گو هستین.هرچی////انجام میدین.بدبختهای ترسو که مثل ....ازش میترسیدین چرا با نامردی تو کشور دیگه ترورش کردین
احد : نعلت خدا بر شما که اینقدر دروغ میگوید.درود بر شرف قاضی محمد...بی.... تو باید اسم قاضی محمد بیاری. صلوات بدهی .آون مرد نمونه......است.بی.... با این خبرها. ..بی.... تو هم ادمی
منتظردالمهدی : رحمت خدا بر قاضی محمد پیشوای کورد در زمان ظلم و زور دیکتاتوری رضا شاه برخواست و برعلیه ظلم قیام کرد درود خدا بر تمام ازادی خوهای دنیا
يك كورد : شما دروغگو و ترسويي بيش نيستيد وقتي كه قهرمانان كرد به شما حمله مي كردند مخفي مي شديد اونوقت بعد رفتنشون مردم رو بازداشت ميكردين. داعش مسلمان باشد شما نيستيد . بژي كورد
kurd : منتظر قاسملوهای اینده باشید!!!
ايران : اي اين چرنديات از تو قبر پدرش دراورده.... مرتد هموناين كه دارى....
علی : یه روز میاد که افرادی که به کورد اهانت میکنند ÷شیمان خواهند شدو اون روز که مردم کورد حق خودشونو از این حکومت ظالم خواهند گرفت و فرشته مرگ این ادمای خونخوار خواهند شد و اون وقته که مثل ... میکنن
آقایی : همه این دروغ های که همسال حزب دمکرات کردستان به مردمشان گفتند فقط به خاطر حب دنیاو ریاست برمردم بی گناه بوده است..
Motafaker❤ : کرد داریم تا کرد همه که حرومزاده نیستن
فدایی رهبرم سید علی خامنه ای : درود خداوند بر هرچی کرد با غیرته ، اصلا اسم کرد میشنویم یاد غیرت و جوانمردی و مردونگی میوفتیم. من خودم کرد نیستم اما کرد ها رو خیلی قبول دارم. یا علی
kamran : مرتد ...و ... ک.... بی ... ا....ی نامرد
$menbarri$ : با عرض سلام و خسته نباشید.باید خدمتان عرض کنم تمام متالب این سایت دروغ محض بوده چون من خودم برادر زاده ی یکی از شهدای حزب آزادی خواه دموکرات کردستان ایران هستم وحزب دموکرات با رهبری دکتر قاسملوو حزبی دموکراتیک است ودلیل جنگ با انقلاب این بود ک.... مردم نا آگاه . مردم کرد را مورد ظلم قرار دادو.... ودکتر قاسملوو با.... مخالفت کردوجنگ آغاز شد.دکتر قاسملووآدمی دانا بود ومیتوانست با8زبان مختلف که 4زبان آن بین المللی بودبه سادگی حرف بزند و... کردند ودکتر در سال 1368به ... رسید.ر.... و ............ در ضمن اگر می خواهید به متالب واقعی دست پیدا کنید حتما از فیلتر شکن استفاده کنید.
ali : شما که خودف...ه ومهره های رژیم هستید از این بیشتر انتظاری نباید داشته باشیم در ضمن اگر ... یی نبودین...ه داشتین جای نظرات رو باز میگذاشتین همچنین وقتی مینویسید نظرتان رجع به خبرگزاری چیست نمینوشتید عالیه خوبه بدنیست به جای خبرگزاری بهتره بنویسید بی ...ه گزاری ...
ali : شما.....ی اگر مردبودید و... داشتید جای نظرات روباز میگذاشتید مردم نظرشونو بنویسن نه اینکه بنویسید نظر شما نظر شما با موفقیت ارسال شد و در صورت تائید به خبر ضمیمه خواهد شد سایت نا آکام و....گزاری
payam : باید بگم که حزب دموکرات حزبی است که برای حقوق ملت کرد میجنگد .و حزبی مدرن است .حزبی است که 50 ملیون کرد به بودن آن افتخار می کنند.و باید یاد آوری کنم که حس نژاد پرستی حکومت مسلط بر ایران موجب شکل گیری جنگ میان پیشمرگان کردستان و ارتش شده است.و حکومت مرکزی هیچگاه به حقوق ملت کرد احترام نگذاشته و همیشه با کردها به عنوان شهروند درجه سه رفتار کرده است.و این کار کردها را وادار به جنگ مسلحانه کرده است
پری : اگر فحش و فضاحت و توهین را از متن شما بردارند چه باقی می‌ماند؟ این چه طرز بیان و نوشتن است؟ بگذریم که کلا مزخرفاتی بیش نیست.
45 : هر چی می خوای بگو تمامی احزاب کردی ناسیونال سوسیالیست هستن اعم از حزب دمکرات. روز ما هم خواهد رسید. ولی ما اهل حرف زدن نیستیم. و خودتخواهی دید
تورج : لطفا بجای تعصبات دینی و یا کورکورانه۱ذره تحقیق کنید و بعد مطالبی را انتشار بدید،قاسملو اگرمرتد و ضد انقلاب بود در مجلس خبرگان رهبری چکار میکرد،عزیزم اول حس انسان دوستانه و وطن پرستی را جایگزین تعصبات کورکورانه بکن وبعد تحقیق کن در مورد افراد
$menbarri$ : سلام من به دروغ هایی که این سایت نوشته باور نمیکنم وفقط میدونم که در آینده ای نزدیک کشور کردستان به کمک مسعوود بارزانی درست خواهد شد حتی پول کردستان به نام ماد به جای تومان در آمریکا ثبت شد و چاپ گردید
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

نقشه نافرجام پ.ک.ک برای حمله به نشست سازمان همکاری های اسلامی در استانبول نقشه نافرجام پ.ک.ک برای حمله به نشست سازمان همکاری های اسلامی در استانبول

آکام نیوز:به نوشته یک روزنامه چاپ ترکیه گروه تروریستی حزب کا...
یک استاد دانشگاه: پ‌.ک‌.ک در فعالیت‌های مجرمانه شرکت دارد یک استاد دانشگاه: پ‌.ک‌.ک در فعالیت‌های مجرمانه شرکت دارد

آکام نیوز:یک عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه همدان گفت...
قتل منتقدان و مخالفان از سوی پ.ک.ک ادامه دارد قتل منتقدان و مخالفان از سوی پ.ک.ک ادامه دارد

آکام نیوز:شبه نظامیان شاخه پ.ک.ک در سوریه موسوم به PYD در من...
هر آنچه در باره رفراندم اقلیم باید بدانیم هر آنچه در باره رفراندم اقلیم باید بدانیم

آکام نیوز:حوادثی که در چند ماه اخیر و بخصوص در حول وحوش برگز...
حزب دمکرات کردستان عراق در بازی جدید حزب دمکرات کردستان عراق در بازی جدید

آکام نیوز:سیاستمدار و تحلیلگر کرد عراقی در تحلیلی به موقعیت ...

کاریکاتور

یادداشت

راسان و دستاوردهای آن برای تروریستهای حزب منحله دمکرات کردستان ایران راسان و دستاوردهای آن برای تروریستهای حزب منحله دمکرات کردستان ایران

آکام نیوز:راسان در فرهنگ لغت ماموستا هژار موکریانی بە معنی د...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها