خاطرات شنیدنی یک نفوذی/ نادر کیانی کیست؟

به گزارش آکام نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیطره” روایتی دست اول و تکان‌دهنده از مناسبات میان اعضای گروهک‌ کومله و حزب دموکرات از زبان یک نفوذی است.

کتاب صوتی “سیطره” با صدای میلاد فتوحی از سوی موسسه سماوا منتشر شد و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. “سیطره” از جمله آثار کیانوش گلزار راغب است که با نگاهی به عملکرد گروهک‌ها از جمله کومله از زاویه دید یک نفوذی نوشته شده است.

“سیطره” که سال گذشته از سوی سوره مهر به چاپ دوم هم رسید، دربردارنده خاطرات نفوذ جوانی به نام نادر کیانی است که هفت سال در حزب کومله و دموکرات حضور می‌یابد و موفق می‌شود به رده‌های بالای امنیتی نفوذ کند.

کیانی در این کتاب اطلاعات دقیق و خوبی از مناسبات این گروهک‌ها ارائه می‌دهد؛ از رویکرد و باور این گروهک‌ها درباره زنان گرفته تا ارتباط آنها با آمریکا و اسرائیل، روابط میان اعضای گروهک‌ها، کشتار و سرانجام جوانانی که از پیوستن به این گروهک‌ها پشیمان شده بودند.

کیانی پیش‌تر در گفت‌وگویی با تسنیم با اشاره به جایگاه زنان در این گروهک‌ها گفت: زنان در کومله فقط یک وسیله هستند، یک وسیله و کالا برای جذب داوطلب، وسیله تبلیغ در رسانه‌ها باز هم با هدف جذب بیشتر زنان، چون تعداد مردان بیشتر از زنان است، معمولا هر زنی با هر سابقه‌ای وارد گروه شود پذیرفته می‌شود. تنها چیزی که از این زنان ندیدم، جنگجویی بود. اکثر زنان، زنان فراری، معتاد و سابقه‌دار و یا زنانی بودند که به همسر خود خیانت کرده و بچه و خانه خود را رها کرده و به کومله فرار کرده بودند. از زنان فقط برای تبلیغات رسانه‌ای استفاده می‌شد.

به گفته راوی “سیطره”؛ در طول هفت سال به خاطر ندارم یک زن، مسئولیتی در کومله داشته باشد، از اعضای رهبری کومله، فقط همسر سیدابراهیم علیزاده(سروه ناصری) و همسر صدیق کمانگر(اختر کمانگر) از کشته‌شدگان رهبری کومله در دهه ۶۰ را به خاطر دارم که از اعضای رهبری باشند، این‌ها هم بخاطر سوابق همسرانشان و فرمالیته حضور داشتند، قدرت بیان و سخنوری نداشتند، همیشه از روی کاغذی که ابراهیم علیزاده می‌‌نوشت، سخنرانی می‌کرد.

کتاب صوتی “سیطره” با صدای میلاد فتوحی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

مراسم رونمایی از کتاب سیطره ۲۹ شهریورماه سال ۱۴۰۲ با حضور حجت الاسلام والمسلمین خطیب وزیر اطلاعات، دکتر زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی کشور، استاد مرتضی سرهنگی، علی اکبر شیروانی مدیر انتشارات سوره مهر، کیانوش گلزار راغب نویسنده کتاب، جمعی از مقامات و مسئولین دولتی و اصحاب رسانه برگزار شد.

علاقمندان برای تهیه نسخه مکتوب این کتاب می توانند از طریق سایت سوره مهر و دیگر سایتهای فروش کتاب اقدام نمایند.

همچنین برای تهیه نسخه صوتی سیطره از طریق سایت سماوا و دیگر سایتها می توانید اقدام نمایید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا