دروغ پراکنی رسانه های کردی حول دستگیری یلدا عباسی خواننده کرد+همکاری یلدا عباسی با سارمان اطلاعات ترکیه(میت)

آکام نیوز: مدتی است رسانه های گروهکهای کردی و رسانه های نزدیک به حکومت اقلیم کردستان عراق و مسعود بارزانی، خبرهایی پیرامون دستگیری یک خواننده کرد خراسانی منتشر کرده اند.

به گزارش آکام نیوز،  اصل ماجرا از این قرار است؛

یلدا عباسی خواننده کرد خراسانی که در فضای مجازی به هواداری از پ.ک.ک و شاخه های اقماری آن می پردازد در ترکیه توسط سرویس اطلاعاتی ترکیه دستگیر و برای ساعاتی به همراه مادرش تحت بازجویی قرار گرفته ولی در حال حاضر آزاد شده است.

 پ.ک.ک در لیست سیاه بین المللی گروه های تروریستی قرار دارد.

به گفته یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود، یلدا عباسی به مامورین سرویس اطلاعاتی ترکیه و بخش ویژه مقابله با تروریسم، اطلاعاتی درباره تعدادی از نفرات پ.ک.ک که با او در تماس بوده اند، ارائه داده و وعده داده که هر گونه همکاری در آینده را نیز خواهد داشت .

وی به دلیل تحصیل در ایتالیا نگران اعمال محدودیت های قانونی برای ادامه تحصیل خود بوده و قول داده در صورتی که برای ادامه تحصیل او در ایتالیا مشکلی پیش نیاید، هر گونه همکاری با سرویس اطلاعاتی ترکیه را برای معرفی نفراتی از پ.ک.ک که با او در تماس بوده اند صورت خواهد داد.

این منبع مطلع گفت؛ یکی از افراد وابسته به پ.ک.ک که در چند روز گذشته با یلدا عباسی و مادرش در تماس بوده، توسط میت چند شب پیش دستگیر شده است.!

خبر پراکنی پیرامون دستگیری یلدا عباسی هم با هدف از بین بردن ظن همکاری وی با میت صورت گرفته است چراکه همه بخوبی فهمیده اند که یلدا عباسی در قبال همکاری با سازمان اطلاعات ترکیه، میت، آزاد شده و تعدادی از نفرات مهم پ.ک.ک را نیز که می شناخته به اطلاعات ترکیه لو داده است.

شایان ذکر است در هفته های اخیر، رسانه های کردی اخبار مختلفی از دستگیری یلدا عباسی منتشر کرده بودند که همه این اخبار در راستای از بین بردن شائبه همکاری این خواننده کرد خراسانی با سازمان امنیت و اطلاعات ترکیه صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا