بیانیه فراکسیون حقوق بشر مجلس درباره شرارت‌های اخیر گروهک های تروریستی مدعی قوم کُرد

آکام نیوز: فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای نسبت به اقدامات شرارت‌بار و جنایتکارانه اخیر گروهکهای تروریستی در غرب کشور واکنش نشان داد.

به گزارش آکام نیوز، فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای نسبت به اقدامات شرارت‌بار و جنایتکارانه اخیر گروهکهای تروریستی در غرب کشور واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است:

ایرانی‌های کُرد زبان خصوصاً در استان‌های غربی کشور در حافظه تاریخی ملت ایران همواره به عنوان نماد غیرت، پایداری و مقاومت شناخته شده‌اند. آن مردمی که در برابر شرارت‌ها و جنایت‌های ضد انقلاب تجزیه طلب در اولین روزهای انقلاب مردانه ایستادند، آنها که در طول هشت سال دفاع مقدس برای حفظ وجب به وجب خاک وطن با نثار خون پاکشان در هر بزنگاهی یار و یاور انقلاب اسلامی بودند، همان قوم کُرد و همان‌هایی که ایرانی‌ترین اقوام ایرانند.

امروز خبرهایی نگران کننده‌ از برخی شهرها و روستاهای کوچک مرزی در غرب کشور به گوش می‌رسد که حکایت از معدود تحرکات بزدلانه گروهک‌های تجزیه طلب تروریستی و ضد انقلاب برای باجگیری از فعالین اقتصادی، مصادره اموال و دسترنج مردم و در نهایت انتقام از مردم بی دفاع انتقام دارند.

اجرای عملیات کمین درمسیر راه های روستایی ومرزی، شبیخون ناجوانمردانه به غیر نظامیان بی‌دفاع، ربایش دختر و پسران جوان و نوجوان ازجمله شیوه این نامردمان است که خون هر هم‌وطنی را به جوش می‌آورد.

خطاب بیانیه فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی پیش از هر چیز به کشورهای غربی داعیه‌‌دار حقوق بشر است که چشم بر همه این رذالت‌ها و جنایت‌های سازمان یافته بسته و سرکردگان این گرو‌هک ها را در کشورهای خود میزبانی می‌کنند. آیا وقت آن نرسیده که این کشورها در برابر افکار عمومی ملت شریف ایران پاسخگو باشند و به مسئولیت‌های بین‌المللی خود به دور از مطامع و اهداف سیاسی عمل کنند. آیا حمایت مالی، اعطای پناهندگی،فراهم سازی وتسهیل شرایط فعالیت آزادنه برای انجام طراحی ودادن دستور اقدامات تروریستی وجنایت کارانه، نادیده گرفتن سوابق تروریستی و احکام تعقیب بین‌المللی این تروریست‌ها، معنایی غیر از همدستی با تروریسم درانجام جنایت علیه ملت بزرگ ایران دارد؟

و اما فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی از دستگاه‌های مسئول کشور می‌خواهد که واکنشی قاطع در دفاع از  هموطنان کُردمان در غرب کشور داشته باشند.

فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از ملت غیور ایران ضمن ابراز همدردی خویش با خانواده‌های قربانی اقدام اخیر گروهک های تروریستی در شهر ماکو، اعلام می‌ نماید  خود را موظف به پیگیری احقاق همه ی حقوق مادی و معنوی بازماندگان چنین حادثه تلخ تروریستی می‌داند.

سید احسان قاضی زاده

رئیس فراکسیون حقوق بشری مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا