- جمعه 6 ارديبهشت 1398

2019 26 April

آزادی متهمان انفجار بمب در مقر حزب منحله دمکرات کردستان

آکام نیوز:بنا بر گزارش های رسیده،روز پنج شنبه ۱۰ اسفند آخرین جلسه دادگاهی رسیدگی به پرونده انفجار بمب جلوی درب مقر حزب منحله دمکرات (حدک) در شهر اربیل برگزار شد.

به گزارش آکام نیوز،در این ارتباط هاوری اعلام کرد؛

با توجه به اینکه در جریان این پرونده،حزب منحله دمکرات دو پیشمرگ خود و یک نفر کرد عراقی را به عنوان مظنونین این اقدام،تحویل مراجع قضایی حکومت اقلیم کردستان داده بود،اینک با گذشت بیشتر از یک سال دادگاه اربیل این سه نفر را بی گناه معرفی کرده است.

شایان ذکر است مورخ ۳۰ آذر ۱۳۹۵ در طی برگزاری مراسم شب یلدا در مقر حزب منحله و تروریستی دمکرات،در جلوی درب ورودی مقر این حزب دو انفجار پشت سر هم روی داد که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۱۰ نفر شد.

در جریان این حادثه،گروهک تروریستی حزب دمکرات کردستان اعلام کرد یکی از اعضای این گروهک که در حال حاضر متواری می باشد،مجرم اصلی است و در این پروسه دو نفر دیگر از پیشمرگان به عنوان همدست به همراه فردی عراقی تحویل مراجع قضایی داده شدند که پس از گذشت بیشتر از یک سال نهایتا روز پنج شنبه ۱۰ اسفند از طرف دادگاه به عنوان بی گناه شناخته شدند و آزاد شدند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!