اختلافات درون گروهی در کومله مهتدی و بالاگرفتن احتمال انشعاب

آکام نیوز: برابرتازه ترین اخبار دریافتی از اردوگاه زرگویزله مطلع شدیم اختلافات وسیعی در بین اعضای کمیته مرکزی گروهک موسوم به کومله انقلابی زحمتکشان کردستان آغاز شده و در آن احتمال انشعاب در این گروه وجود دارد.

به گزارش آکام نیوز، اعضای کمیته مرکزی بر سر سیاست های تک روانه عبدالله مهتدی سرکرده کومله و همچنین نشست های خودسرانه با اپوزیسیون فارس با نامبرده اختلاف دارند و بارها بر سر این یکه تازی ها بدون اطلاع کمیته مرکزی به عبدالله مهتدی تذکر داده اند اما این تذکرات بی نتیجه بوده است.

همچنین در پی استعفای 10 عضو برجسته کمیته مرکزی و دفتر سیاسی و همچنین پیوستن جمعی از پیشمرگان به کومله رقیب ( کومله ایلخانی زاده) وضعیت در اردوگاه بسیار نابسامان گزارش شده و سرکرده کومله نگران بروز انشعابی دیگر در کومله است.

گفته می شود عبدالله مهتدی نیروهایی را برای جاسوسی از پیشمرگان در بین آنها رخنه داده تا در جریان هر تحرک پیشمرگان برای جلوگیری از انشعاب قرار بگیرد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!