اختلافات سرکرده کومله کمونیستی با اعضای کمیته مرکزی بر سر برگزاری کنگره

آکام نیوز: شنیده ها حاکی از آن است که سید ابراهیم علیزاده دبیرکل گروهک موسوم به کومله، سازمان کردستان حزب کمونیست ایران، بر سر برگزاری کنگره آتی این گروه، با بعضی از اعضای کمیته مرکزی دچار اختلافات عدیده ای شده است.

به گزارش آکام نیوز، ابراهیم علیزاده که صلاح مازوجی را رقیب اصلی خود می بیند نگران از دست دادن صندلی دبیرکلی خود است و به همین دلیل، به هر ترفندی متوسل می شود تا کنگره فعلا برگزار نشود.

از سویی دیگر صلاح مازوجی و یارانش در تلاش هستند تا کنگره سر موعد برگزار شود و به این ترتیب مانع قدرت گیری دوباره ابراهیم علیزاده شوند.

گفته می شود تعدادی از پیشمرگان عضو حزب کمونیست ایران به سمت صلاح مازوجی گرایش پیدا کرده اند و همین امر موجب نگرانی شدید ابراهیم علیزاده شده است.

برخی از اعضای کمیته مرکزی بر برگزاری کنگره در زمان دیگری تاکید دارند اما ابراهیم علیزاده همچنان بر برگزاری کنگره در زمان موعد خود تاکید دارد.

اختلاف نظرها همچنان باقیست و مشخص نیست آیا کنگره در زمان موعد خود برگزار می شود یا به زمان دیگری موکول خواهد شد!

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!