- دوشنبه 23 سپتامبر 2019

2019 23 September

ادعای مضحک گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل: کردها نیمی از زندانیان سیاسی ایران را تشکیل می‌دهند!

آکام نیوز: جاوید رحمان گزارشگر ویژه‌ به اصطلاح حقوق بشری سازمان ملل متحد، مدعی شده که نیمی از زندانیان ایران را کردها تشکیل می دهند!

به گزارش آکام نیوز، جاوید رحمان گزارشگر ویژه‌ به اصطلاح حقوق بشری سازمان ملل متحد در امور ایران، در دومین گزارش خود درباره‌ شرایط حقوق بشری در ایران به در حالی به بحث آزادی بیان، زنان و کردها پرداخته است که گروهکهای مدعی آزادی بیان و حقوق بشر و دولت ها حامی آنها، هر نوع صدای مخالفی را به شدت سرکوب کرده و اقدام به اذیت و آزار شهروندان کردستان کرده اند.

گزارشگر ویژه‌ حقوق بشر سازمان مل در ایران، در گزارش خود گفته است، مناطق بلوچ‌ها که حدود ۲ تا ۳ میلیون نفر جمعیت دارند، از توسعه‌ نیافته‌ترین مناطق کشور هستند و مناطق کردستان نیز که در استان‌های مختلف از جمله آذربایجان غربی، کردستانو کرمانشاه قرار دارد، توسعه‌ نیافته و دارای نرخ بالای بیکاری است، شمار بسیار اندکی از مقامات ارشد حکومتی کرد هستند و زبان کردی نیز در مدارس به طور رسمی تدریس نمی‌شود، این گزارش مدعی شده، تقریباً حدود نیمی از مجموع زندانیان سیاسی ایران کرد هستند.

گزارشگر سازمان ملل، در گزارش خود به دلایل این توسعه پیدا نکردن بلوچستان و کردستان اشاره ای نکرده است.

گرچه از فقر و تنگدستی مردم بلوچستان نمی شود به راحتی گذشت اما نباید فراموش کرد که حضور و وجود گروهکهای تروریستی در بلوچستان و کشتار مردم توسط گروهکهایی که از سوی آمریکا مورد حمایت قرار گرفته اند باعث شده هیچ سرمایه گذاری جرات سرمایه گذاری در این منطقه را پیدا نکند و این مسئله باعث شده تا بعضی از مردم این منطقه در سختی به سر ببرند.

در ارتباط با کردستان نیز بنا به اعتراف کشورهای هلند و آلمان که چندی پیش در اطلاعیه ای از شهروندان خود خواسته بودند به دلیل حضور تروریستهای کومله و دمکرات و ناامنی منطقه به کردستان و سیستان و بلوچستان سفر نکنند، این گروهکها باعث ناامن شدن منطقه شده اند.

گروهکهایی که با اعزام تیم های تا دندان مسلح خود، کاری کرده اند که نه دولت و نه سرمایه گذاران نتوانند آنطور که باید و شاید به مردم منطقه خدمت کنند.

همین امر باعث رواج کولبری شده و مردم این منطقه سالهاست چوب حضور این گروهکها در منطقه را می خورند.

در خصوص زندانیان سیاسی که گزارشگر مدعی شده نیمی از زندانیان سیاسی ایران کرد هستند، نباید فراموش کرد که در هر شهری از کشور، هر فردی مرتکب اعمال خلاف قانون شود، تحت تعقیب قضایی قرار می گیرد و این مسئله ارتباطی به رنگ و نژاد و قومیت و منطقه ندارد.

متاسفانه این گزارشها را گروهکهای مغرض کردی، در اختیار گزارشگر قرار می دهد و بارها شاهد هستیم که در رسانه های گروهکهای کردی، هر شهروند کردی مرتکب قتل هم شود از او به عنوان فردی که بخاطر کرد بودن زندانی شده یاد می شود!

افرادی که در زندان هستند فاغ از لباس و پوشش و مذهب و قومیت، در حال گذراندن دوران مجازات خود هستند و این مسئله در بین غیرکردها هم وجود دارد و افرادی نیز که از آنها به عنوان زندانی سیاسی یاد شده، عوامل مسلح گروهکها هستند که در داخل کشور به تشکیلات مخفی مسلح شناخته می شوند.

گزارشگر سازمان ملل به مسئله بازداشت شدگان هفت تپه نیز اشاره کرده است و این مسئله را مصداق سرکوب می داند!

این در حالی است که دستگیرشدگان هفت تپه بنا به اعترافات تلویزیونی خودشان، از نیروهای وابسته به حزب منحله کمونیست کارگری و حکمتیست بودند و هدف آنها فراتر از مسائل کارگری بود.

بهتر است سازمان ملل متحد گزارشگران خود را به شهرهای آمریکا که شاهد خشونت پلیس آنها بر علیه مردم هستیم اعزام می کند و یا در ارتباط با سرکوب وحشیانه مردم معترض فرانسه توسط دولت این کشور گزارش تهیه می کردند.

این نوع رفتارهای متناقض از سوی سازمان ملل متحد نشان می دهد که این سازمان ابزاری سیاسی در دست آمریکاست و هیچ اختیاری از خود ندارد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!