از سرنوشت فعال سیاسی منتقد پ.ک.ک اطلاعی در دست نیست

آکام نیوز:"حیثم احمد" مشهور به حیثم هاشم فعال سیاسی منتقد پ.ک.ک حدود دو ماه پیش در اعتراض به سیاست های زورگویانه شاخه پ.ک.ک در سوریه موسوم به پ.ی.د توسط اعضای این گروه ربوده شد اما هنوز از سرنوشت وی خبری در دست نیست.

به گزارش آکام نیوز،به نقل از پایگاه خبری تحلیلی rojavanews که تحولات مناطق کردنشین سوریه را دنبال می کند، خانواده حیثم می گویند او در عفرین زندانی شد اما پس از فرار شبه نظامیان پ.ک.ک از عفرین و سقوط این شهر بدست ارتش ترکیه با این که بیشتر زندانیان آزاد شدند اما پ.ی.د. حیثم احمد را آزاد نکرد و اکنون از سرنوشت او بی خبریم.

دستگیری ربودن و قتل مخالفان سیاسی و منتقدان پ.ک.ک در مناطق تحت کنترل پ.ی.د. آنقدر افزایش یافته که حتی اعضای ارشد این گروه نیز به نشانه اعتراض فرار کرده و به ترکیه پناهنده می شوند.

این در حالیست که شورای میهنی کردهای سوریه موسوم به ENKS که شبکه ای از احزاب و جریان های سیاسی مخالف پ.ک.ک را شامل می شود با صدور بیانیه ای اعلام کرد ۳۵ نفر از اعضای این شورا در زندان های مخفی پ.ک.ک دربند هستند.

پ.ک.ک شورای میهنی کردهای سوریه را وابسته به مسعود بارزانی می داند و از فعالیت آن در مناطق کردنشین سوریه جلوگیری می کند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!