اظهارات بی سابقه ابوبکر مدرسی: علت انشعابات کومله، جمهوری اسلامی و شخص عبدالله مهتدی بود

آکام نیوز: ابوبکر مدرسی از اعضای قدیمی دفتر سیاسی گروهک کومله و همچنین از اعضای کمیته مرکزی، در اظهاراتی بی سابقه اعلام داشت، علت انشعابات کومله، جمهوری اسلامی ایران و عبدالله مهتدی بود.

به گزارش آکام نیوز، مدرسی یکی از اعضای قدیمی و باسابقه کومله است و در اکثر انشعابات کومله حضور داشته و در زمان انشعاب گروهک کومله به سرکردگی عبدالله مهتدی از کومله، سازمان کردستان حزب کمونیست ایران، به همراه عبدالله مهتدی و جمعی از یارانش از این گروهک انشعاب کرده و کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران را تاسیس کردند.

عبدالله مهتدی که سمت جانشینی دبیرکل کومله را نیز داشته اخیرا به بیان برخی انتقادات از سیاستهای کومله پرداخته است و این صحبت او که عبدالله مهتدی و جمهوری اسلامی عامل انشعابات کومله هستند، قابل تامل است.

نکته مهمتر اینکه قرار دادن نام عبدالله مهتدی در کنار نام جمهوری اسلامی آن هم در روزهایی که بحث مذاکره کومله با جمهوری اسلامی به سرخط اخبار رسانه های اپوزیسیون تبدیل شده است، حائز اهمیت است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!