پیشمرگه سابق پارتی:به دستور بارزانی صدها عضو پ ک ک را کشتیم

آکام نیوز:یک پیشمرگ سابق حزب دموکرات کردستان عراق (پارتی) به رهبری مسعود بارزانی می گوید؛در سال ۱۹۹۷ و همزمان با جنگ کردها (جنگ پ.ک.ک و پارتی) مسعود بارزانی  همزمان با ترکیه همکاری می کرد.

به گزارش آکام نیوز،خبرگزاری هاوارنیوز فاش ساخت؛این پیشمرگ سابق پارتی که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود گفت:  در جنگ پ ک ک و پارتی ما حتی به افراد زخمی نیز رحم نمی کردیم و صدها عضو پ ک ک را به دستور بارزانی کشتیم. ما به حدود صد عضو زخمی پ ک ک در بیمارستان اربیل حمله کردیم.

این پیشمرگ می گوید؛جنگ و درگیری کردها پایان ندارد و روز به روز بر اختلافات آنها افزوده می شود.

روز ۱۶ ماه می ۱۹۹۷ همزمان با شدت گرفتن درگیری بین شبه نظامیان پ.ک.ک و پارتی،نیروهای پیشمرگ پارتی وارد بیمارستان اربیل شدند و ۱۰۰ عضو مجروح پ.ک.ک را که در حال مداوا بودند به قتل رساندند.

“روتیندا انگین”  یکی از اعضای پ.ک.ک که از این حمله جان سالم به در برد می گوید: نیروهای بارزانی پس از قتل اعضای پ.ک.ک و برای ایجاد رعب و وحشت جنازه آنها را در سطح شهر اربیل به نمایش گذاشتند و سپس جنازه ها را در گورهای دسته جمعی بتنی دفن کردند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!