افشای سند داخلی و محرمانه گروهک کومله در ارتباط با اخراج بهمن علیار از حزب کمونیست ایران

آکام نیوز: حزب کمونیست ایران(کومله علیزاده) بارها با مخالفان و منتقدان خود برخوردهای تندی انجام داده است و هیچ عضو قدیمی کومله نیست که از این برخوردها در امان مانده باشد.

به گزارش آکام نیوز، سندی را در همین ارتباط منتشر می کنیم که چگونگی اخراج بهمن علیار تنها بخاطر گرایشات فکری او در سال 69 از حزب کمونیست ایران، درج شده است.

در خصوص افشای این سند توسط بهمن علیار ذکر چند نکته ضروری است.

رهبری حزب کمونیست ایران از طریق عیسی پایبندی ملقب به هلمت که در آلمان سکونت دارد به نمایندگی از دبیرخانه و کمیته مرکزی هر دو جناح از بهمن علیار درخواست کردند تا این سند را از دید افکار عمومی پاک کرده و استفاده نکند.

گرچه افشای این سند برای کومله خوشایند نخواهد بود اما به جهت روشن شدن حقایق درونی این گروه در برخورد با اعضای قدیمی، سند را منتشر می کنیم.

نامه ستاد فرماندهی نیروهای پیشمرگ کومله به کمیته مرکزی در همین ارتباط را ملاحظه می کنید.

در نامه اخراج بهمن علیار آمده است؛

از ستاد فرماندهی نیروی پیشمرگ کومله

به: کمیته رهبری

از آنجائیکه گرایش راست در تشکیلات حزب کمونیست دیگر هیج مشروعیتی ندارد و باید از حزب بیرون گذاشته شود و از آنجائیکه بهمن علیار پس از پلنوم 16 حزب، مرزبندی روشن و قاطع با راست دارد و همچنان از موضع راست دفاع می کند و مقاله ایشان کاملا موید نظر ماست از کمیته رهبری کومله درخواست داریم که ایشان را از حزب اخراج کنند.

ستاد فرماندهی

رونوشت: بهمن علیار

کمیته مرکزی حکا

دبیرخانه کومله

مسئولین تیپ شمال

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

دیدگاه‌ها

حالا خوش شانسە کە تیر بارانش نکردن،چون اون زمان هر کی خم بە ابرو میاورد ظرف دە دقیقە دادگاهی و تیرباران...

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!