امجد حسین پناهی، قاتل تحت تعقیب، در مقابل چشم حکومت اقلیم کردستان در حال آموزش نظامی است!

آکام نیوز: امجد حسین پناهی قاتل فراری دختربچه 13 ساله کردستانی، آزادانه در شمال عراق به سر می برد، بدون آنکه حکومت اقلیم کردستان، اقدام به دستگیری این قاتل و مجرم خطرناک کند!

به گزارش آکام نیوز، امجد حسین پناهی برادر رامین حسین پناهی(عضو اعدام شده کومله) و از اعضای فعال گروهک تجزیه طلب کومله زحمتکشان کردستان، بعد از دیپورت از آلمان به کردستان عراق فرار کرده و هم اکنون آزادانه در این منطقه زندگی می کند.

امجد حسین پناهی که سالها پیشمرگ و عضو فعال گروهک موسوم به کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران ( شاخه عبدالله مهتدی) بود بعد از اعدام برادرش رامین حسین پناهی، با عبدالله مهتدی سرکرده کومله دچار اختلافات جدی شد و رسما از این گروهک جدا و به کومله رقیب( کومله ایلخانی زاده) ملحق شد.

امجد حسین پناهی پیش از فرار از کشور، به مقابل منزل یکی از شهروندان کردستانی رفته و دختر یک شهروند ایرانی بنام سمیرا حسین پناهی ( 13 ) ساله را در مقابل منزلشان به رگبار گلوله بست و پس از این جنایت، به اردوگاه کومله در سلیمانیه فرار کرد و با وجود پیگیری های جمهوری اسلامی ایران، حکومت اقلیم کردستان حاضر به تحویل دادن این مجرم فراری نشد و او رسما پیشمرگ کومله شد.

مدتی بعد امجد حسین پناهی به آلمان پناهنده شد و سالها در این کشور اقامت گزید.

در نهایت با پیگیری های زیاد خانواده مقتوله، سمیرا حسین پناهی و با کمک پلیس بین الملل، حکم دیپورت امجد حسین پناهی از آلمان صادر و دولت آلمان به امجد اولیتیماتومی برای خروج از این کشور داد.

امجد در نهایت با توصیه عمر ایلخانی زاده به اردوگاه کومله در شمال عراق بازگشت و هم اکنون به عنوان فرمانده نظامی این گروهک در حال آموزش فریب خوردگان است تا آنها را برای اعزام به داخل کشور برای عملیات های تروریستی آماده کند.

طبق آخرین اخبار دریافتی از شمال عراق، مطلع شدیم امجد حسین پناهی هم اکنون در هلگورد حضور دارد و در ارتفاعات منطقه هلگورد در حال آموزش فریب خوردگان کومله است.

متاسفانه با وجود اثبات جنایتکار بودن این مجرم و قاتل فراری، حکومت اقلیم کردستان عراق هیچ اقدامی برای دستگیری نامبرده انجام نمی دهد و این پیشمرگ و فرمانده نظامی کومله آزادانه و مسلح در اقلیم کردستان عراق در حال تردد است!

چند ماه قبل، امجد حسین پناهی چندین پیشمرگ را با دادن وعده های توخالی، از کومله مهتدی به کومله ایلخانی زاده جذب کرد و شنیده شده که قصد دارد به زودی یک حزب جدید تاسیس کند، حزبی که دامنه فعالیت آن بیشتر جنبه نظامی خواهد داشت و به قصد اعزام تیم های مسلح به داخل کشور این حزب را تاسیس خواهد کرد.

امجد در حال حاضر به امکانات عمر ایلخانی زاده نیاز دارد و تا رسیدن به هدف اصلی خود، در این گروه اقامت خواهد داشت.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!