بیگانگی گروهک موسوم به کمونیزم کارگری با مردم ایران!

آکام نیوز:فرقه های مختلف در گروهک موسوم به کمونیزم کارگری که امروز در هر نام و نشانی خود را مدعی کمونیزم و آزادی و مدافع طبقه کارگر می دانند،بیش از هر زمانی با واقعیات روزمره امروز در ایران و آینده آن بیگانه اند.

به گزارش آکام نیوز،این فرقه ها که در محافل گوناگون و در شبکه های مختلف اینترنتی به عنوان لیدر،رهبر و کادر،ظاهر می شوند،عملا نیروهایی شده اند که صدرصد از مردم بریده اند و با خواست و مطالبات واقعی مردم فرسنگ ها فاصله گرفته اند.

این نیروها سالهاست نتوانسته اند که روابط عاطفی و سیاسی خود را با مردم برقرار کنند و روز به روز هم از مردم دورتر و دورتر هم می شوند.

در گذسته نه چندان دور و در زمان حزب بلشویک در روسیه،همه کادرهای این حزب در تلاش بودند که با مصادره بانک ها و جمع آوری پول و کمک های مادی از هواداران خود،فعالیتهای حزبی را رونق بخشند و نشریات خود را که در خدمت قشرهای محروم جامعه و کارگران و زحمتکشان بود را بیشتر و بیشتر نشر و چاپ کنند،تا بتوانند از این راه سیاست و اهداف کمونیستی خود را در میان توده ها تبلیغ کنند .

اما این جریانات به نام انقلابی که مدعی انقلاب کارگران در فردایند پول ها و کمک های بدست آمده را صرف عیاشی و خوش گذرانی خود و محفل های چند نفره اینترنتی خود کرده و با این کار توانسته اند برای خود و خانواده شان پولی را به جیب بزنند.

دوستان و رفقای حزب کمونیست ایران نیز از این قاعده مستثنی نیستند و آنان نیز در این راستا حرکت کرده اند و مسائل مالی و پول و امکانات آنان نیز سالهاست در ابهام قرار گرفته است.

امروز بحران و اختلافات ناسالم سیاسی و شخصی بازماندگان و گرایشات مختلف چند نفری و محفل های ناسالم سیاسی بریده شده از خط سیاسی منصور حکمت که کم هم نیستند و هر دسته و گروه و باندی در یک حزب و محفل و فرقه جمع شده اند،قبل از هر زمانی عمیق تر شده است .

این افراد و یا بهتر است گفته شود فرقه و محفل های چند نفره،هر کدام ساز ناکوک خود را می زنند و مردم و فکریت های مختلف درون جبهه آزادی خواهی را به باد تمسخر می گرند و نه خود از خود حالیند و نه می دانند،چه راهی را رفته اند و یا می خواهند بروند .

انشعابات و اختلافات ریز و درشت که ناشی از فقر سیاسی می باشد،یکی پس از دیگری گریبانگیر این جریانات با پسوند و غیره پسوند حکمتیست و غیر حکمتیست و رسمی و غیره رسمی،سوسی...الیست و غیر سوسیالیست،معترض و غیره معترض،فراکسیون و غیر فراکسیون را در طی سالهای اخیر گرفته و هر روز ابعاد آن گسترده تر نیز می شود .

همان بلایی که دو دهه بر سر شاخه ابراهیم علیزاده آمده است و آنان را به چندین گروه و گرایش و محفل غیره سیاسی و ناسیونالیسم افراطی و خطرناک تبدیل کرده بود،را امروز برادران بازمانده حکمتیست دارند ساعات به ساعات و لحظه به لحظه تجربه می کنند.

مبارزه آنان،قلم و تلاش و فعالیت و انرژی شان سالهاست خود را در پیام های اینترنتی و فیسبوکی خلاصه کرده است و همدیگر و همسنگران خود را نشانه می رود و یک متر هم نتوانسته فضای بیرون از خودشان را تحت شعاع قرار دهد.

در جا میزنند،کنگره پشت کنگره برگزار می کنند و در پلنوم هایشان لیست فیکس را ارائه می دهند و برای خود لیدر و رهبر و کادر سیاسی انتخاب می کنند.

برای خود داستان بافی می کنند و قهرمان می آفرینند و از همدیگر تعریف می کنند و دورهمی های یکدیگر را با مشروبات گرانقیمت اروپایی تزئین می کنند .

در فاصله بیشتر از ٢٨ سال جدائی شان از کومله ها هنوز نتوانسته اند،چهار نفر را به خود اضافه کنند .

همانی بودند که بودند و همانی هستند که حالا هستند،نه بیشتر و نه کمتر .

با این تفاوت که هر چند گاهی چند نفری در گروه و فکری دیگری خود را سازمان می دهد که دقیقا کپی دیروز خود است .

هر روز از این جریانات و گرایشات و محفل های پشت اینترنتی سوال می شود که تفاوت شما با دیگری چیست و چرا در یک محفل و یا اینکه در یک گروه جمع نمی شوید و انسان های دیگر را نیز به خود ملحق نمی کنید؟

واقعیت ماجرا این است که این گرایشات و محافل مختلف با هر پسوندی کمونیست،حکمتیست و غیر حکمتیست و رسمی و غیره رسمی،کارگری و انقلابی و غیره چه از لحاظ سیاسی و چه از لحاظ اخلاقی نمی توانند در صف جبهه تغییر و در نتیجه در جبهه طبقه کارگر قرار گیرند.

عملا این جریانات به طبقه کارگر پشت کرده اند و در همسویی با جریانات بورژوازی در حال حرکت هستند و در فکر این هستند که آنان نیز خود را در پشت درهای کاخ سفید ببینند و پولی را صاحب شوند .

همان کاری که امروز مجاهدین خلق و پسر شاه انجام می دهند و عالیجنابانی چون مهتدی و هجری با کمک محسن سازگارا و نوری زاده تجربه کردند را آنان نیز تجربه و آزمایش کنند .

کارگر و زحمتکش در جمع این آقایان معنایی ندارد و عملا آنان با این کلمه بیگانه اند،آنها نفوذی در میان کارگران ندارد.

فعالیت اصلی این افراد علیه «مذهب.» و «سکس آزاد» در خدمت جلب گرایش های خرده بورژوا و مستأصل جامعه است.

از این رو پیوستن به «حزب کمونیست کارگری و تمام پسوندهایشان » و تقویت آن اشتباه محض است.

جوانان نباید فریب ظاهر چنین گروههای خرده بورژوایی را بخورند.

آنها می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و از فرصتهای پیش آمده به نفع خود استفاده کنند .

کمپین راه می اندازند و برای شرکت در مراسمات ویلپنت های مجاهدین هم بی میل نبوده اند و از وعده های دروغین مریم رجوی در قبال به رسمیت شناختن حق اقلیت ها و همبستگی میان اپوزیسیون ایرانی برای تغییر نظام حاکم در ایران استقبال کرده و ویدئوهای چند دقیقه ای رجوی را در شبکه های اجتماعی به نمایش می گذارند .

دیدارهای پشت درهای بسته با نیروهای مخالفین جمهوری اسلامی انجام می دهند و رسما وارد مذاکره می شوند،گویا مزه نشستن با مقامات آمریکا به بیخ دندان آنان نیز رسوخ کرده است و بی میل نیستند که در این اردو همراه و همگام دشمنان دیروز و امروز خود باشند .

از طرف دیگر فرقەهای مختلف"کمونیسم کارگری" با "لیدر" و بدون لیدر"،با پسوند "حکمتیست" و بدون چنین پسوندی کە بیشتر شبیە فرقەهای مذهبی هستند،علیه کومله و شاخه های دیگر این جریان می تازند و آنچه لیاقت خودشان است را به کومله و جریانات مختلف آن بار می کنند به تازگی هم جریاناتی در آنها شکل گرفته است که رهبری و لیدر بودن علیزاده را بیشتر ترجیح می دهند،تا لیدرهای کنونی این جریانها .

با محفل علیزاده در سلیمانیه و سوئد می نشینند و گپ می زنند و وارد مصاحبه های تلویزیونی می شوند و با افرادی چون جعفر امین زاده"جعفره سوروارد بحث هایی می شوند که هیچ ربطی با واقعیت های امروزی ندارد.

جمعی بیمار گونه و بیکار و خسته شده از کمپ های اروپایی و دلخوش کردن به دروغهای ابراهیم علیزاده و اسلحه های روسی و کلت های آمریکایی و ماشین های آخرین مدل روز،آنها را در سلیمانیه نگاه داشته است،بدون اینکه درد و مشقت مردم و کارگران برایشان مهم باشد.

مهم این است که آنها می توانند مدتی را در کنار همدیگر خوش باشند و از پول های باد آورده واشنگتن و عربستان و اورشلیم چیزی را صاحب شوند و به ابراهیم علیزاده لبیک گویند!

"مطلب رسیده از ب.ر از اعضای سابق کومله"

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!