حمله تند ابوبکر مدرسی عضو کمیته مرکزی کومله به جناح  رقیب( کومله علیزاده) و آرزوی حذف سرکرده کومله کمونیستی

آکام نیوز: عضو قدیمی رهبری گروهک کومله انقلابی زحمتکشان کردستان( شاخه عبدالله مهتدی ) بر نابودی کامل جناح رقیب( کومله، سازمان کردستان حزب کمونیست ایران) تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار آکام نیوز در سلیمانیه کردستان عراق، ابوبکر مدرسی اظهار داشته؛ آرزوی دیرینه ی ما نابودی کامل ابراهیم علیزاده و حزب کمونیست ایران است و به همین خاطر نیز از این گروه انشعاب کردیم.

مدرسی عضو کمیته مرکزی کومله از جمله افرادی بود که در جریان انشعاب سال 1379 به همراه عبدالله مهتدی و دهها عضو برجسته و قدیمی کمیته مرکزی کومله، از این گروه جدا شده و کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران را پایه گذاری کردند.

در مرامنامه و اساسنامه این گروه بر نابودی و حذف کامل حزب کمونیست ایران از کومله تاکید شده و این گروه خود را دنباله رو سیاست های دهه 60 کومله و پیش از تشکیل حزب کمونیست ایران در سال 1362 معرفی می کنند.

با این انشعاب و با توجه به نفوذ عبدالله مهتدی در مجامع بین المللی، سازمان های بین المللی و هواداران کومله به سرعت این گروه به رهبری عبدالله مهتدی را به عنوان کومله اصلی قبول کردند و تقریبا در تمام رسانه های جهان و حتی اقلیم کردستان عراق از این گروه به عنوان کومله اصلی نام برده می شود و عملا کومله مادر(حزب کمونیست ایران) از گردونه قدرت و صحنه سیاسی کومله قدیم کنار گذاشته شد اما با این حال افرادی همچون ابوبکر مدرسی همچنان نگران موجودیت حزب کمونیست ایران هستند و علیزاده را یک رقیب جدی برای خود در بین اپوزیسیون می دانند.

مدرسی بارها در محافل درون گروهی بر از بین بردن کامل کومله علیزاده تاکید کرده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!