- پنج‌شنبه 25 فوریه 2021

2021 25 February

خانواده مصیب مرادی(لکه میر) پیشمرگ کشته شده حزب آزادی کردستان، در مصاحبه اختصاصی با آکام نیوز: پسر ما را کشتند+ ما از طریق فضای مجازی در جریان مرگ قرار گرفتیم+ فیلم

آکام نیوز: اواخر دسامبر سال 2020 میلادی بود که در آکام نیوز خبر مرگ مشکوک یکی از پیشمرگان قدیمی حزب منحله آزادی کردستان منتشر شد.

به گزارش آکام نیوز، در این خبر اعلام شد که مصیب مرادی معروف به لکه میر که از شهروندان کرمانشاهی بود به دستور حسین یزدان پناه سرکرده این گروهک به قتل رسیده است.

این گروهک با عوام فریبی و مطابق رویه همیشگی در چنین قتل هایی مدعی شدند که فرد مذکور افسرده بوده و خودکشی کرده است!

اما منابع موثق خبری مستقر در اقلیم کردستان به آکام نیوز گفتند که مصیب مرادی قصد فرار از این گروهک را داشته که به دستور مستقیم حسین یزدان پناه از پشت مورد هدف قرار گرفته و کشته می شود.

مرحوم مصیب مرادی در گذشته پدر و مادرش را از دست داده بود و پس از فوت والدین با برادرانش زندگی می کرد.

خانواده مصیب مرادی، با آکام نیوز مصاحبه ای اختصاصی داشتند.

این خانواده در مصاحبه ای اختصاصی با آکام نیوز ناگفته های این پرونده را با ما در میان گذاشتند.

در این مصاحبه آقای شیرمراد مرادی برادر مصیب مرادی، انگشت اتهام را به سمت حسین یزدان پناه سرکرده حزب آزادی کردستان نشانه گرفت و اعلام کرد که برادر او هیچ سابقه بیماری و افسردگی را نداشت و او قطعا به قتل رسیده است.

آقای مرادی در خصوص چگونگی اطلاع از مرگ برادرش به خبرنگار آکام نیوز گفت؛

ما از طریق فضای مجازی در جریان فوت برادرمان قرار گرفتیم!

و کسی از این حزب به ما خبر مرگ مصیب را نداد و حتی برای تسلیت هم تماس نگرفتند.

آقای مرادی در ادامه اظهار کرد؛

به هیچ وجه نه تنها خبر مرگ برادر عزیزم را به ما ندادند بلکه صبر هم نکردند ما برای تحویل جسد و بردن جسد به پزشکی قانونی برای تحقیق در خصوص دلیل مرگ به کردستان سفر کنیم و چند ساعت بعد از مرگ برادرم را دفن کردند تا ما دستمان بسته شود و نتوانیم علت مرگ را بفهمیم.

آقای مرادی از حکومت اقلیم کردستان عراق نیز درخواستی داشتند.

ایشان خطاب به حکومت اقلیم گفتند؛

همچنین درخواست داریم اجازه دهند تا جسد را به روستایمان در ایران برگردانیم.

در ادامه اعضای خانواده پیشمرگ حزب آزادی کردستان، مرحوم مصیب مرادی، در ارتباط با قتل این پیشمرگ، با مردم و حکومت اقلیم کردستان عراق سخن گفتند.

فیلم کامل سخنان اعضای این خانواده که بصورت اختصاصی با آکام نیوز انجام شده است را در کانال تلگرام، اینستاگرام،فیسبوک و آپارات آکام نیوز ملاحظه کنید.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!