خبرفوری/درگیری مسلحانه بین دو شاخه گروهک کومله در زرگویزله/ کودتای نظامی در کومله

آکام نیوز: دقایقی قبل یک منبع موثق خبری در اردوگاه کومله، از درگیری شدید مسلحانه بین دو شاخه گروهک کومله خبر داد.

به گزارش آکام نیوز، درگیری مسلحانه بین دو گروهک موسوم به " کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران" (شاخه عبدالله مهتدی) و " کومله زحمتکشان کردستان"( شاخه عمر ایلخانی زاده) اتفاق افتاده است.

برپایه خبر دریافتی، درگیری شب گذشته (جمعه 10 خردادماه 1398) روی داده که بر اساس آن نیروهای گروهک کومله، شاخه عبدالله مهتدی در زرگویزله به مقر گروهک کومله زحمتکشان کردستان، شاخه عمر ایلخانی زاده در زرگویز، حمله کردند.

اختلافات بر سر پیوستن 38 پیشمرگ گروهک کومله مهتدی به کومله عمر ایلخانی زاده بالاگرفته و دو طرف به همین دلیل با هم درگیر شدند.

درگیری به حدی بالا بوده که 6 پیشمرگ کومله بشدت مجروح شدند.

چندی پیش خبری در همین ارتباط منتشر شده بود که در آن گفته شد که رفیق حسین پناهی برادر رامین حسین پناهی تروریست اعدام شده کومله تعدادی از پیشمرگان را با خود برداشته و از کومله مهتدی فرار کرده و به کومله ایلخانی زاده ملحق شده بودند.

بر اساس تازه ترین اخبار دریافتی که دقایقی قبل بدستمان رسیده تا این لحظه 38 نفر از پیشمرگان کومله مهتدی به کومله رقیب ملحق شده اند و دهها پیشمرگ دیگر نیز در آستانه ترک صفوف کومله مهتدی، شناسایی شده و اجازه خروج به آنها داده نشده است.

اوضاع در اردوگاه کومله مهتدی و عمر ایلخانی زاده متشنج گزارش شده است و دو طرف در آماده باش کامل به سر می برند.

شب گذشته بخاطر تیراندازی های دو طرف، آسایش اتحادیه میهنی کردستان به کومله مهتدی تذکر جدی داده است.

همچنین نیروهای آسایش 40 پیشمرگ دو گروه را دستگیر و بازداشت کردند.

خبرهای تکمیلی در همین ارتباط بزودی در آکام نیوز منتشر می شود...

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!