دستگیری عضو کمیته مرکزی کومله با کیف 50 هزار یورویی و عتیقه جات

آکام نیوز/اختصاصی: از طریق یک مقام بلندپایه امنیتی متصل به پلیس آلمان،باخبر شدیم، نوید مهرآور عضو کمیته مرکزی گروهک کومله، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

 

به گزارش آکام نیوز، این مقام بلندپایه امنیتی به آکام نیوز گفت؛ نوید مهرآور در زمان سفر به کشور آلمان،یک کیف پر از پول به ارزش 50 هزار یورو، و مقداری عتیقه جات، به همراه داشته است.

او در فرودگاه آلمان، مورد ظن پلیس فرودگاه قرار می گیرد، پلیس پس از مشکوک شدن به نوید مهر آور، او را بازرسی بدنی کرده و در بازرسی های بعمل آمده از او، به 50 هزار یورو پول نقد و مقداری عتیقه جات دست پیدا می کنند.

پلیس او را دستگیر کرده و مورد بازجویی قرار می دهد.

نکته قابل تامل این است که این عضو کمیته مرکزی کومله در بازجویی های بعمل آمده، مدعی می شود این پول هنگفت، حقوق ماهیانه او در کومله است!

پلیس این ادعا را قبول نمی کند و پول ها و عتیقه جات را تا روز دادگاه، توقیف و ضبط می کند.

نوید مهر آور هم تا زمان برگزاری دادگاه، با قید ضمانت سنگین آزاد می شود.

مقام امنیتی متصل به پلیس آلمان به آکام نیوز گفت؛ پلیس در تحقیقات ابتدایی به این نتیجه رسیده که این پول مهرآور، از محل خرید و فروش و قاچاق اسلحه بدست آمده است.

پلیس بین الملل، انترپل، عضو کمیته مرکزی کومله را با اتهامات سنگین، قاچاق عتیقه جات و اسلحه، روبرو کرده است.

با توجه به این پرونده سنگین، احتمال اینکه نوید مهرآور، با حبس سنگین روبرو شود متصور است و بزودی، نوید مهرآور، بازداشت شده و در دادگاه به حبس محکوم خواهد شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!