فاروق بابامیری تهدید کرد!

آکام نیوز: جانشین عبدالله مهتدی سرکرده کومله، آشکارا به حکومت اقلیم کردستان عراق و اتحادیه میهنی دهن کجی کرد.

به گزارش آکام نیوز، فاروق بابامیری جانشین عبدالله مهتدی سرکرده گروه موسوم به کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران، در یک نشست تشکیلاتی، ضمن نادیده گرفتن هشدارهای حکومت اقلیم کردستان مبنی بر توقف اعزام تیم های مسلح به داخل کشور، تهدید کرد که ما از کسی دستور نمی گیریم و با اینکه منافع حکومت اقلیم کردستان عراق برای ما مهم است اما این دلیل نمی شود که دیگر تیم های مسلح برای عملیات به داخل کشور ایران نفرستیم.

فاروق بابامیری عضو ارشد کمیته مرکزی کومله و معاون اول عبدالله مهتدی، در جلسه گفت و شنود داخلی اعضای کومله با کمیته مرکزی در اردوگاه زرگویزله گفت؛

با وجود آنکه حفاظت از منافع اقلیم کردستان عراق مهم است اما هر زمان که لازم باشد و هر زمان خودمان صلاح بدانیم برای پیشبرد اهداف مشخصی که داریم، اسلحه هایمان را بر می داریم و وارد خاک کردستان ایران می شویم و احدی نمی تواند جلوی ما را بگیرد و از کسی ترسی نداریم، برای ما هشدارها مهم نیست، ما کار خودمان را می کنیم.

نکته جالب توجه این است که صفین دزه ای سخنگوی حکومت اقلیم کردستان عراق مدعی شده که این گروهکهای مسلحی که در خاک کردستان عراق لانه کرده اند، پناهنده های سیاسی تحت حمایت سازمان ملل متحد و کمیسیاریای عالی پناهندگان سیاسی هستند و به کسی اجازه تعرض به آنها را نمی دهیم!

گروههای کردی ساکن در کردستان عراق نه تنها به حکومت اقلیم دهن کجی می کنند بلکه ایران را نیز تهدید به انجام عملیات های مسلحانه می کنند و اینها همان گروهکهایی هستند که اقلیم کردستان آنها را پناهنده سیاسی می داند!

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!