دیپورت عضو فعال گروهک تروریستی کومله بخاطر دروغگویی به اداره مهاجرت و پناهندگی

آکام نیوز: بر پایه گزارش رسیده مطلع شدیم یکی از اعضای فعال گروهک کومله مهتدی، در سوئد، با خطر دیپورت روبرو شده است.

به گزارش آکام نیوز، بر پایه این گزارش، ادارە مهاجرت سوئد با درخواست پناهندگی عضو گروهک کومله مخالفت و اکنون این فرد، در معرض دیپورت بە ایران قرار دارد.

مسعود فتحی ٣٠ سالە و فعال سیاسی اهل سرپل ذهاب در استان کرمانشاه کە از پنج سال پیش سوئد مهاجرت کردە و با رد درخواست پناهندگیش از سوی ادارە مهاجرت این کشور، در آستانه دیپورت قرار گرفته است.

مسعود فتحی از اعضای کومله است کە در مصاحبه های خود با اداره مهاجرت به دروغ گفته بود، بە دلیل فعالیت هایش در داخل ایران مدام از سوی نهادهای امنیتی تحت فشار بودە و زیر فشار این نهادها ناچار شدە است کە زادگاهش را ترک و بە اروپا مهاجرت کند.

اداره مهاجرت سوئد با انجام تحقیقات متوجه کذب بودن این ادعا شده است و به همین علت درخواست پناهندگی نامبرده را رد کرد.

گروهکهای کومله و دمکرات برای آنکه نیروهایشان در خارج کشور پناهندگی بگیرند به آنها تاییدیه های حزبی می دهند که در این تاییدیه ها عنوان می شود فرد مورد نظر، درصورت بازگشت به کشور با خطر اعدام روبرو می شود و با این ترفند تا کنون دهها عضو ضد انقلاب موفق به دریافت پناهندگی شده اند.

تگ: 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

دیدگاه‌ها

دیگە تاییدیە بە اندازە یە هویج ارزش ندارە

درود بر شما زحمتکشان آکام نیوز امیدوارم خوب باشید دست تک تک کارکنان آکام رو میبوسم ممنون بخاطر خبرهای داغ تون

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!