- دوشنبه 31 شهريور 1399

2020 21 September

رئوف افسایی، عضو قدیمی کومله: حزب دمکرات کردستان نه انقلابی است نه سکولار/ حزب دمکرات جنگ خونینی بر کومله تحمیل کرد

آکام نیوز: موج حملات شدید اعضای قدیمی کومله به حزب منحله دمکرات کردستان شدت گرفته است، رئوف افسایی از کادرهای قدیمی گروهک کومله هم به سخنان اخیر خالد عزیزی واکنش نشان داد.

به گزارش آکام نیوز، افسایی ضمن تقبیح سخنان سرکرده حزب دمکرات، اعلام کرد که حزب دمکرات نه حزبی انقلابی است نه سکولار.

در این مطلب آمده است؛

دبیرکل حزب دمکرات کردستان خالد عزیزی می گوید؛ احمد مفتی زاده آدم خوبی بوده است، اما کمونیست های تندرو، نگران او هستند.

من می گویم هیچ عجیب نیست که خالد عزیزی و حزب دمکرات این را بگوید. خالد عزیزی با این سخنان، مستقیما به جمهوری اسلامی پیام می دهد که اگر خودش و حزب دمکرات را ببخشند(یک سال است که احزاب کردی، در حال گفتگوی پنهانی با جمهوری اسلامی ایران هستند)، آنها در رکاب جمهوری اسلامی حاضر هستند، سوسیالیست ها و کمونیست ها را بکشند!

یا با سلفی های وابسته به مفتی زاده در مقابل کمونیست های تندرو همکاری کنند.

همان کاری که قاسملو و شرفکندی رهبران سابق حزب دمکرات بنام تندروی، و همچنین معامله با جمهوری اسلامی، جنگ داخلی و سراسری خونینی را در سال 1363 بر کومله تحمیل کردند.

دفاع خالد عزیزی از مفتی زاده خائن مثل این است که پارتی بارزانی برای قدرت خودشان از ملابشیر و اسلامی ها استفاده می کنند.

این مسئله یکبار دیگر نشان داد که صحبتهای کمونیست ها که می گویند حزب دمکرات، حزبی غیرانقلابی، کهنه پرست، سازش کار و یک حزب بورژوازی کردستانی است تا چه اندازه درست است.

خیلی از شهدای زنده آنوقت شهر سنندج در سال 1358 می دانند که این مفتی زاده و مکتب قرآن بودند که مزدور امام خمینی شدند و بر علیه ما اعلان جنگ کردند.

کومله کار خوبی کرد که جریان ضد انقلابی مفتی زاده و مکتب قرآن را در کردستان منحل کرد.

لازم است کمونیست ها و آزادیخواهان کردستان از هم اکنون در مقابل دسیسه ها و توطئه های خونین آینده در کردستان هوشیار باشند.!

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!