- پنج‌شنبه 13 دسامبر 2018

2018 13 December

رئیس پژاک:فعالیت های کومله و دمکرات تحت کنترل کامل ایران است

آکام نیوز:رئیس مشترک گروه تروریستی پژاک،سیاست های حزب دمکرات اقلیم کردستان عراق و خانواده بارزانی را مسئول به انحراف کشیدن مبارزات گروهکهای کُردی نظیر دمکرات و کومله در هفتاد سال گذشته می‌داند.

به گزارش آکام نیوز،انجمن بی تاوان در این ارتباط می گوید؛

پژاک از بدو تاسیس سایر احزاب و گروه های کُردی را واپسگر،ناکارآمد و وابسته به دولت ها قلمداد نموده و در مقابل پ ک ک و پژاک را حزبی مدرنیته معرفی کرده است.

سیامند معینی رئیس مشترک پژاک در مصاحبه با روزنامه ژیان باردیگر سیاست های حزب دمکرات اقلیم کردستان عراق و خانواده بارزانی را مسئول به انحراف کشیدن مبارزات گروهکهای کُردی نظیر دمکرات و کومله در هفتاد سال گذشته اعلام کرد.

ریاست مشترک گروه تروریستی پژاک با اشاره به روابط دیپلماتیک عالی حزب اتحادیه میهنی عراق با جمهوری اسلامی ایران گفت:

اتحادیه میهنی از سال ١٩٧۶ با هدف دمیدن روح تازه به میدان آمد و اکنون اگر سیاستی ملی را پیروی نماید و روابط خود با ایران را بر منافع ملی کردها ترجیح ندهد می‌تواند نقشی بسیار مثبت را در این راستا به انجام رساند و به احزاب کُردی کومله و دمکرات کمک کند.

سیامند معینی بهبود روابط اقلیم کردستان با جمهوری اسلامی ایران را از موانع مبارزاتی احزاب کُردی کلاسیک (دمکرات و کومله ) خوانده و بصورت غیر مستقیم و مثل همیشه این احزاب را وابسته به جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد.

اختلافات ایدئولوژیک میان گروهکهای تروریست و تجزیه طلب کُردی و رسیدن به حاکمیت جنگ قدرت میان تروریست ها بوجود آورده و در همین راستاتروریست ها همدیگر را متهم به روابط با جمهوری اسلامی ایران می نمایند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!