- دوشنبه 31 شهريور 1399

2020 21 September

رستاخیزعراق علیه آمریکا شیطان بزرگ

آکام نیوز: روح الله زرین تحلیلگر رسانه در امور بین الملل و مسائل سیاسی در یادداشتی که برای آکام نیوز ارسال کرده، به واکنش مردم عراق در پی اقدامات تروریستی آمریکای متجاوز دز این کشور مسلمان پرداخته است.


به گزارش آکام نیوز، امروز در پی اقامه ای نماز جمعه بزرگ در کشور عراق مردم بیشتر شهرهای این کشور مسلمان در راهپیمایی میلیونی خواستار خروج ارتش آمریکا از این کشور شدند.


در روزهای اخیر شاهد اقدامات تروریستی ارتش آمریکا در کشور عراق علیه مسلمانان بودیم و تلخترین آن ترور ناجوانمردانه سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس فرمانده حشد الشعبی را در فرودگاه بغداد به شهادت رساندند.این اقدام تروریستی آمریکا با واکنش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همراه بود و حمله موشکی به پایگاه های آمریکایی در عراق ضربه محکمی به این ارتش خود خوانده متجاوز داد.به طوری که مجلس سنای آمریکا تا چند روز پس از این واقعه جرات رسانه ای کردن آنرا نداشت و با نشر اکاذیب در رسانه های خود در کشورهای مختلف دنیا این جنایت هولناک علیه مسلمانان را نوعی پیروزی قلمداد کردن و آنرا بعنوان افتخاری بزرگ به مخاطبان خود معرفی کردند.


اما امروز مردم مسلمان عراق با حضور میلیونی خود در راهپیمایی عظیم خواستار خروج ارتش آمریکا از مناطق تحت اشغال این ارتش خود خوانده شدند.

 

مردم عراق با نصب عکسهای بزرگی از شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس آنان را رهبران جبهه مقاومت دانستند و حامی خود در کشورهای مسلمان مانند عراق معرفی کردند.مردم عراق امروز با اقتدار کامل به خیابانها آمدند تا خشم و انزجار خود را از ارتش آمریکا با سر دادنشعارهای انقلابی به گوش جهانیان رساندند.بازتاب این حضور بزرگ مردم عراق علیه آمریکا به قدری وسعت داشت که برخی رسانه های غربی با تیتر بزرگ نوشتند روح سردار سلیمانی دست از سر آمریکا بر نخواهد داشت، نکته قابل توجه این راهپیمایی ملت عراق علیه آمریکا وحدت میان اهل تشییع و تسنن در شهر بغداد و سایر مناطق عراق بود که همه خواستار خروج استعمار از این کشور شدند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

دیدگاه‌ها

بزودی شاهد رستاخیز مردم کردستان عراق هم خواهیم بود تا خائنان مردم ایران رو هم اخراج کنن کومله و دمکرات

کومه له و دمکرات همگی روزی سرباز صدام حسین بودند پس جای اونا هم عین مجاهدین خلق عراق نیست

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!