- دوشنبه 23 سپتامبر 2019

2019 23 September

رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور

آکام نیوز: در روزها، هفته ها و ماه های اخیر، موج جدیدی از دستگیری برخی افراد در شهرهای مختلف کردنشین ایران از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران، آغاز شده است.

به گزارش آکام نیوز، همزمان با دستگیری مرتبطین گروهکهای کومله، دمکرات و پژاک در داخل کشور، رسانه های منتسب به کومله و دمکرات با انتشار اخبار دستگیری ها سعی در بزرگ نمایی و تشویش اذهان عمومی در ارتباط با دستگیرشدگان دارند.

یک منبع آگاه در ارتباط با پرونده دستگیرشدگانی که در رسانه های گروهک های کردی از آنها نام برده شده به آکام نیوز گفت؛

این افراد شهروند معمولی نبودند و هر یک از دستگیرشدگان با پرونده های سنگینی روبرو هستند و همکاری آنها با گروهکهای مستقر در اقلیم کردستان عراق محرز شده است و دستگیرشدگان در بازجویی ها به صراحت اعتراف کرده اند که قصد ناامنی و آشوب و اقدامات امنیتی در شهرهای کردنشین را داشته اند.

این منبع مطلع همچنین گفت؛ تعدادی از این دستگیرشدگان مسلح بوده و در منزل آنها سلاح و مهمات و همچنین مدارک و اسناد حزبی با آرم گروهکها کشف و ضبط شده و به همراه افراد متهم، به مراجع قضایی معرفی شده اند.

در ارتباط با موج جدید سناریوسازی های رسانه های ضد انقلاب لازم به ذکر است که برخورد نیروهای اطلاعاتی با همکاران گروهکها در داخل کشور، برخوردی توام با عطوفت و مهربانی بوده و در بازجویی ها به هیچ عنوان برخوردهای شدیدی که گفته شده با متهمان صورت نمی گیرد.

این نوع خبرسازی های رسانه های کردی بر خلاف اصل حرفه ای خبررسانی بوده و در تضاد آشکار با انتشار اخبار واقعی از داخل کشور در قیاس با انتشار اخبار نوع برخوردهای وحشیانه پلیس و نیروهای امنیتی آمریکا و بخصوص فرانسه با معترضان هستیم.

ضمن اینکه از این اصل نباید غافل شد که در هر کشوری با متهمان امنیتی برخورد شده و هیچ کشوری جاسوس را نمی پذیرد و بدون شک با این افراد برخورد امنیتی و قضایی صورت می گیرد.

ضمن اینکه در پرونده برخی از دستگیرشدگان دیده شده که این افراد قصد ترور و ایجاد ناامنی را هم داشته اند.

همچنین در داخل گروهکهایی که رسانه های آنها از برخوردهای امنیتی با نیروهایشان در داخل کشور نگرانند، دیده شده که با مخالفان و منتقدان خود به چه زبانی سخن می گویند؛

زبان ترور و اعدام های بدون حکم قاضی.

هستند و بوده اند افرادی که از سوی این گروهکها که هیچ آشنایی با حقوق ندارند، افراد مختلف محکوم به مرگ شده اند و در داخل کشور نیز همین نیروهایی که رسانه های کردی از آنها دفاع می کنند، شهروندان ما را به خاطر هواداری از جمهوری اسلامی تهدید به مرگ و ارعاب کرده اند.

بهتر بود رسانه های کردی از برخوردهای وحشیانه و غیرانسانی پلیس آمریکا، فرانسه و انگلیس و همین اقلیم کردستان عراق با معترضان خود هم می نوشتند و عدالت را رعایت می کردند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!