عامل شهادت دو پرسنل نیروی انتظامی و طراح فرار از زندان سقز که از اعضای ضد انقلاب بود اعدام شد

آکام نیوز: حکم اعدام یکی از اشرار معروف استان کردستان به ‌جرم سرقت، اخاذی مسلحانه، شرارت، سلب امنیت مردم و به شهادت رساندن دو نفر از پرسنل نیروی انتظامی اجرا شد.

به گزارش آکام نیوز، در حال حاضر 9 نفر از زندانیان فراری باقی مانده‌اند که اقدامات برای دستگیری آن‌ها نیز در حال انجام است.

حکم اعدام مصطفی سلیمی در سال 83 در شعبه اول دادگاه انقلاب سقز صادر و در دیوان‌عالی کشور در تاریخ 16 اسفند 83 تأیید شده بود.

جرم او سرقت مسلحانه، شرارت، ایجاد رعب و وحشت در چندین روستا از روستا‌های سقز، اخاذی مسلحانه و آزار و اذیت مردم و سلب امنیت و آرامش مردم بوده است.

همچنین کنار همه این جرایم، زندانی مذکور در قتل عمدی و شهادت دو نفر از پرسنل حوزه فرماندهی انتظامی سقز در درگیری مسلحانه سال 83 مشارکت داشته است.

این زندانی جزو طراحان و لیدر‌های اصلی فرار از زندان سقز در مورخ 8 فروردین 99 بوده است.

در فاصله محکومیت قطعی و اجرای حکم چندین مرحله قانونی طی شده است، پرونده وی بعد از محکومیت قطعی به حکم اعدام، در سه مرحله در کمیسیون عفو بررسی شد و شرایط قانونی برای عفو احراز نشد و رد شد؛ دو مرحله هم درخواست اعاده دادرسی مطرح شد که رد شد.

دستگیری او توسط مأموران انتظامی با همکاری مردم بانه و سقز صورت گرفت به‌گونه‌ای که محل اختفای این فرد را به مأموران انتظامی گزارش کردند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!