عبدالله مهتدی آماده باش داد+ پیشمرگان حق خروج ندارند!

آکام نیوز: در پی خروج رفیق حسین پناهی مسئول امنیت گروهک کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران از کومله و همراهی تعدادی از پیشمرگان با او، عبدالله مهتدی دستورالعملی جدید صادر کرد.

به گزارش آکام نیوز، عبدالله مهتدی که ضربه مهلکی از رفیق حسین پناهی برادر امجد حسین پناهی خورده و تعدادی از نیروهایش را از دست داده و دچار تقلیل و ریزش شدید نیرو شده است به نیروهای پیشمرگ اعلام آماده باش داد.

عبدالله مهتدی سرکرده گروهک کومله، که بشدت دستپاچه شده و نگران کودتای داخلی در کومله است به نیروهایش اعلام کرده تا اطلاع ثانوی کسی حق خروج از اردوگاه و مرخصی را ندارد و همه باید در اردوگاه حضور داشته باشند.

هدف عبدالله مهتدی این است که نیروهای پیشمرگش در زمان مرخصی با رفیق و امجد حسین پناهی ارتباط نگیرند و جذب کومله ایلخانی زاده نشوند.

از سویی دیگر زمزمه هایی مبنی بر شورایی شدن رهبری کومله به گوش می رسد و برخی افراد در تلاش هستند تا رهبری کومله را ترغیب کنند تا شکل رهبری به صورت شورایی باشد.

در حال حاضر بحرانی جدی بر اردوگاه کومله سایه افکنده و باید منتظر اتفاقات مهمی در روزهای آینده باشیم.

پیشمرگان کومله با محدودیت ایجاد شده مخالف هستند و در حال چانه زنی برای لغو این محدودیت هستند اما فعلا رهبری کومله در تصمیم خود راسخ بوده و قصد تجدیدنظر ندارد.

ناگفته نماند رفیق حسین پناهی همزمان با ورود امجد حسین پناهی به کومله زحمتکشان کردستان، تعدادی از پیشمرگان کومله مهتدی را با خود همراه کرده و از این گروه جدا شده اند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!