- پنج‌شنبه 25 فوریه 2021

2021 25 February

فوری/متهمان قتل آروین اصلانی پیشمرگ گروهک تروریستی کومله زحمتکشان کردستان دستگیر شدند

آکام نیوز/اختصاصی: یکی از منابع موثق خبری آکام نیوز در سلیمانیه کردستان عراق از دستگیری و بازداشت متهمان قتل آروین اصلانی پیشمرگ گروهک کومله زحمتکشان کردستان ( شاخه عمر ایلخانی زاده)، خبر داد.

به گزارش آکام نیوز، طبق این گزارش، با شکایت و پیگیری های مکرر خانوده آروین اصلانی پیشمرگ کشته شده کومله، سیوان ایلامی مسئول مقر هلگورد کومله زحمتکشان کردستان، سیروس کرمانشاهی و دلیر فتاح زاده بازداشت و زندانی شدند.

طبق این گزارش، مادر آروین اصلانی که در نروژ ساکن است برای مجازات عاملان قتل پسرش، وکیل مجربی استخدام کرده تا عاملان این جنایت به سزای اعمالشان برسند.

در نهایت با حکم قضایی این 3 پیشمرگ جنایتکار گروهک تروریستی کومله توسط آسایش سلیمانیه دستگیر و راهی زندان شدند.

شنبه 16 مه 2020 میلادی، در حدود ساعت 21:00 و در زمان صرف شام، تعدادی از پیشمرگان جدید که به تازگی به کومله ملحق شده بودند، از مسئول مقر هلگورد، سیوان ایلامی درخواست ماسک و تجهیزات پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا و همچنین امکانات حفاظتی دیگر را کرده بودند که با فحاشی و الفاظ رکیک مسئول مقر روبرو شدند.

سیوان ایلامی در پاسخ به این درخواست، فریب خوردگان را افرادی خواند که موظف هستند با همین شرایط کنار بیایند و هر گونه اعتراض به این امر، موجب بازداشت آنها و اخراجشان خواهد شد.

در نتیجه مسئول مقر هلگورد که کنترل اوضاع را از دست رفته می بیند با عمر ایلخانی زاده تماس می گیرد و سرکرده کومله دستور تیراندازی را صادر می کند و او نیز به سمت پیشمرگان جدید تیراندازی کرده و با مزدور خواندن معترضین، اقدام به تیراندازی مستقیم به سمت پیشمرگان می کند.

پیشمرگان نیز به مقابله پرداخته و سنگر می گیرند و تیراندازی ادامه پیدا می کند و تا ساعت 23:00 به طول می انجامد که ماحصل این درگیری خونین، کشته و زخمی شدن چند پیشمرگ کومله شد.

آروین اصلانی از پیشمرگان جدید کومله جزو کشته شدگان این درگیری بود.

گروهک تروریستی کومله نیز یک روز بعد از این حادثه، خبر را رسانه ای کرد اما حاضر نشد توضیح بیشتری در این ارتباط به افکار عمومی بدهد و با سانسور حقایق و اعلام دروغ آمار کشته شدگان، سعی کرد اوضاع را آرام نشان دهد.

در روزهای آینده در خصوص محاکمه این پیشمرگان، گزارش های بیشتری در آکام نیوز منتشر می شود

تگ: 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

دیدگاه‌ها

این یکی از معدود قتل هایی است که نتوانستند مخفی کنند.درضمن خانواده آروین امکان گرفتن موکول را دارند چه بسیار کسانی که کشته شدند وکسی امکان داد خواهی نداشت همه اردوگاههای کومله ها از هر نوعشان پر است از قبرهای مخفی. اگر زمانی پلیس کردستان عراق بخواهد تحقیق کند مطمئنآ جنازه های زیادی را پیدا خواهد کرد که فعلا بی نام و نشان هستند

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!