جزییات جدید از نحوه فرار ۷۳ نفر از زندان سقز از ترس کرونا/ 4 زندانی تسلیم و 7 نفر دستگیر شدند

آکام نیوز/اختصاصی: شامگاه جمعه 8 فروردین ماه 1398، ۷۳ زندانی سقز پس از ضرب و شتم قرار دادن مأموران از زندان فرار کردند.

به گزارش آکام نیوز، ساعاتی پیش خبر فرار و شورش چند تن از زندانیان زندان سقز کردستان منتشر شد و گزارش‌های اولیه حاکی از فرار بیش از ۷۰ تن از زندانیان بود.

پس از اعلام این خبر درباره این حادثه، یک مقام آگاه گفت؛ زندانیان در ساعت ۷:۲۲ دقیقه در پوسته زندان با معاون افسر نگهبان درگیر و ساعت ۷:۲۵ دقیقه با شکستن درب اصلی زندان موفق به فرار از زندان شدند، یعنی هنگامی که غذا در حال توزیع بود، تعدادی از زندانیان فرصت طلب از فرصت تجمع توزیع استفاده کردند و ضمن حمله ور شدن به سمت ماموران زندان و مراقبین موفق به خروج از زندان شدند.

این منبع آگاه با بیان اینکه تعداد دقیق زندانیان خارج شده ۷۳ نفر است، افزود: هیچ گونه تیر اندازی در داخل زندان صورت نگرفته و تا کنون 7 نفر از زندانیان فراری دستگیر شده اند.

همچنین لحظاتی پیش باخبر شدیم 4 زندانی فراری با پای خود تسلیم شدند و هم اکنون تلاش نیروهای نظامی و انتظامی برای دستگیری دیگر زندانیان ادامه دارد.

گفته می شود فرار زندانیان بخاطر ترس از شیوع کرونا بوده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!