دهها پیشمرگ گروهک تروریستی کومله بازداشت شدند

آکام نیوز: دهها پیشمرگ گروهک کومله، شاخه عبدالله مهتدی که به پیشمرگان کومله، شاخه عمر ایلخانی زاده حمله کرده بودند توسط نیروهای آسایش سلیمانیه دستگیر شدند.

به گزارش آکام نیوز، در پی حمله مسلحانه گروهک موسوم به کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران، شاخه عبدالله مهتدی به اردوگاه رقیب، کومله زحمتکشان کردستان، شاخه عمر ایلخانی زاده، آسایش اتحادیه میهنی کردستان عراق، وارد عمل شد.

دهها پیشمرگ گروهک تروریستی کومله بازداشت شدند

همانطوریکه روز گذشته اعلام شد، پیشمرگان گروهک کومله، به دستور عبدالله مهتدی، به اردوگاه کومله ایلخانی زاده یورش برده و اقدام به تیراندازی به سمت نیروهای رقیب کردند.

در پی این حمله مسلحانه که باعث سلب آرامش مردم روزه دار روستاهای اقلیم کردستان عراق، زرگویز و زرگویزله شد، مردم منطقه از این گروهکها شکایت کردند.

آسایش سلیمانیه نیز با حضور در محل اقدام به دستگیری تعدادی از نیروهای کومله مهتدی کرده است.

تا لحظه تنظیم این خبر، دهها پیشمرگ گروهک کومله، شاخه عبدالله مهتدی، در بازداشت آسایش اتحادیه میهنی کردستان عراق هستند و عبدالله مهتدی در تماس با آشنایان خود در اتحادیه میهنی، تلاش های خود را برای آزادی پیشمرگانش، شروع کرده است.

در هفته گذشته بیش از 40 پیشمرگ کومله مهتدی به سرکردگی رفیق حسین پناهی، قید عضویت در کومله مهتدی را زده و در اقدامی غیرمنتظره به کومله ایلخانی زاده ملحق شدند.

همچنین یکی از اعضای مهم کمیته مرکزی کومله، جمال هه نگه ژاله( جمال احمدی) نیز به کومله رقیب ملحق شده است.

این شکست بزرگ عبدالله مهتدی باعث خشم و عصبانیت او شده و به همین دلیل دستور حمله نظامی به اردوگاه رقیب را صادر کرد.

خبرهای بیشتر در همین ارتباط، در ساعات آینده منتشر می شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!