- دوشنبه 23 سپتامبر 2019

2019 23 September

ملاقات رودرو و بدون واسطه زندانی معروف ضد انقلاب، حبیب الله لطیفی با آیت الله رئیسی+ عکس

آکام نیوز: حبیب الله لطیفی زندانی امنیتی عضو گروهک پژاک که به اعدام محکوم شده است با آیت الله رئیسی به طور رو در رو دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش آکام نیوز، هفته گذشته ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران میهمان مردم کردستان بود، کردستانی که اشرار گروهکهای کردی تلاش زیادی کرده اند تا با ناامن کردن این منطقه، بین مردم کرد و مسئولان نظام، فاصله ایجاد کنند، تلاشی که تا به امروز ناموفق بوده است.

در جریان دیدار آیت الله سید ابراهیم رئیسی با مردم انقلابی استان کردستان، خبری بیشتر تحت الشعاع این سفر قرار گرفت و آن هم دیدار صمیمی و رودروی رئیس قوه قضائیه با زندانیان بند امنیتی سنندج بود.

اتفاقی کم سابقه که با سکوت خبری رسانه های معاند همراه بود چرا که این اتفاق، به مذاق گروهکهای کردی خوش نمی آمد و بهتر بود سانسور شود!

بازدید سرزده رئیس قوه قضائیه از بند زندانیان امنیتی کردستان، که با سانسور رسانه های گروهکهای تجزیه طلب کردی همراه شد، در جریان سفر یک روزه رئیس قوه قضائیه به استان کردستان اتفاق افتاد.

قبل از این بازدید، آیت الله رئیسی چند نشست و ملاقات عمومی و چند بازدید را هم با مردم انجام داده بود، اما در واپسین ساعات حضور ریاست قوه قضائیه در سنندج، خبر رسید که آیت الله رئیسی به زندان مرکزی سنندج رفته است.

بازدید از زندان مرکزی سنندج، تنها مراجعه به بخش اداری و بازرسی اداری نبود، بلکه ایشان، در اقدامی غیرمنتظره، مستقیما به داخل سلول های زندان رفته و از نزدیک و رودرو، به حرف های زندانیان گوش داد، در بین بازدید از بخش های زندان، حضور در بند زندانیان امنیتی و برخی مجرمین بزه های اجتماعی از همه جالب توجه تر بود.

حضور عالی ترین مقام قضایی کشور، در بین زندانیانی که بالاترین مقامی  که در طول دوره بازداشت به خود دیده اند، بازجو و بازپرس و قاضی و نهایتا رئیس بند زندان و اگر خیلی هم خوش شانس بوده باشند، رئیس زندان را هم ملاقات می کردند، نکته بسیار مهمی بود. 

آیت الله رئیسی در فضایی بسیار صمیمی، در بین زندانیان و حتی داخل بندها حضور یافتند و بدون واسطه با زندانیان گفتگو کرده و حرف های آنها را شنیدند، دستوراتی برای بهبود وضعیت زندانیان و برخی تسهیلات و حقوق زندانی هم صادر کردند.

اما در این بین یک اتفاق نادر باعث بهت و حیرت دیگر زندانیان شد، آنهم ملاقات رودرو و بدون واسطه عالی ترین مقام قضایی کشور با زندانیان امنیتی کردستان بود.

این رویداد برای یک زندانی آنهم در بند امنیتی، بسیار غیر منتظره است.

از همه مهم تر، مواجهه زندانی معروف سنندجی، حبیب الله لطیفی که جزء زندانیان امنیتی شناخته شده است، با آیت الله رئیسی بود، اتفاقی که حتی باعث حیرت این زندانی امنیتی هم شده بود.

ملاقات رودرو و بدون واسطه زندانی معروف ضد انقلاب، حبیب الله لطیفی با آیت الله رئیسی+ عکس

(عکس حبیب الله لطیفی عضو گروهک پژاک در حال گفت و گو با آیت الله رئیسی)

 

فردی که بارها اخبار مربوط به او در رسانه های خارجی و کردی، منتشر شده است، توانسته بود، بلا واسطه در مقابل رئیس دستگاه قضا ایستاده و مطالبات خود و دیگر هم بندانش را بیان کند.

قطعا این خاطره خوش به عنوان یک رویداد تاریخی برای مردم کردستان و دغدغه مندان حقوق زندانیان و خصوصا خانواده های زندانیان و از همه مهم تر خود زندانی ثبت و ضبط خواهد شد.

حبیب الله لطیفی نباید فراموش کند همان رسانه هایی که با استفاده از نام او، برای خود خوراک تبلیغاتی مهیا می کنند، امروز در خصوص این دیدار رودرو سکوت کرده و حاضر به انتشار این خبر نشدند و این موضوع قابل تامل است.

اما برای آن دسته از خوانندگانی که در جریان این پرونده نیستند توضیحاتی در خصوص این فرد و جرم او ارائه می دهیم.

حبیب الله لطیفی زندانی امنیتی محکوم به اعدام، روز اول آبان ماه سال 1386 بازداشت شد.

اتهام او، بمب گذاری، ارتباط با گروهک پژاک، دست داشتن در انفجارهای صوتی در میدان آزادی سنندج در سال 1386، بمب گذاری در خودروی دادستان سنندج و نیز حمله به پاسگاه سنندج است.

وی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه از سوی دادگاه به اعدام محکوم شد.

پرونده این شخص یکی از پرونده های پرسروصدا در بین رسانه های ضد انقلاب است و روزی نیست که گروهکها خبری در این ارتباط منتشر نکنند.

امثال حبیب الله لطیفی باید بدانند که در کشورهای استعمارگر و غربی، به هیچ عنوان عالی ترین مقام های کشور با زندانیان امنیتی دیدار نمی کنند و این اتفاق فقط در کشوری همچون ایران می افتد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!