نشست حکومت اقلیم کردستان با گروهکهای کردی

آکام نیوز: هفته آینده حکومت اقلیم کردستان عراق نشست مهمی را با گروهکهای کردی در شهر اربیل کردستان عراق برگزار خواهد کرد.

به گزارش آکام نیوز، این نشست پیرامون مسائل منطقه ای و بحث کنگره گروهکها و ارتباطات این گروهها با حکومت اقلیم کردستان عراق خواهد بود.

5 گروه شرکت کننده در این نشست عبارتند از: حزب دمکرات کردستان ایران، حزب دمکرات کردستان، کومله انقلابی زحمتکشان کردستان، حزب آزادی کردستان و خبات کردستان ایران.

گفته می شود موضوع گرفتن شناسنامه برای پیشمرگان یکی از محورهای مورد بحث در این نشست خواهد بود.

اقلیم کردستان در طول سال دهها شناسنامه و تابعیت برای پیشمرگان صادر می کند تا در زمان انتخابات های اقلیم کردستان عراق از آنها بهره برداری کرده و به نفع خود رای جمع کند و این مسئله بارها در انتخابات های مختلف در اقلیم کردستان عراق انجام شده است.

همچنین نگرانی گروهکها از حملات موشکی دوباره سپاه پاسداران به اردوگاههای آنها و نگرانی از برگزاری کنگره ها از دیگر محورهای مورد بحث در این نشست خواهد بود.

اقلیم کردستان عراق که نقش رابط را در بین این گروهکها با آمریکا و عربستان سعودی نیز بازی می کند در این بحران های منطقه ای، احتمالا حامل پیام هایی نیز برای این گروهکها خواهد بود.

بعد از برگزاری این نشست، جزئیات تکمیلی آن به اطلاع خوانندگان آکام نیوز خواهد رسید.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!