- چهارشنبه 27 ژانویه 2021

2021 27 January

نیروهای امنیتی، اعضای کمیته مرکزی کومله را ردیابی مالی کردند/ عضو کمیته مرکزی کومله در لیست قرمز اینترپل

آکام نیوز/اختصاصی: همانطوریکه در روزهای گذشته در آکام نیوز بصورت اختصاصی، اعلام شد، نوید مهرآور از اعضای کمیته مرکزی گروه کومله زحمتکشان کردستان در فرودگاه آلمان، با یک کیف 50 هزار یورویی و مقداری عتیقه جات توسط پلیس دستگیر شد.

به گزارش آکام نیوز، یک مقام امنیتی در گفتگوی اختصاصی با آکام نیوز از ردیابی مالی اعضای کمیته مرکزی کومله توسط نیروهای اطلاعاتی خبر داد.

بر پایه این خبر، نوید مهرآور نیز در ردیابی های اطلاعاتی شناسایی شده بود و گزارش فساد مالی، دزدی و سرقت عتیقه جات توسط این عضو کمیته مرکزی به اطلاع پلیس بین الملل، رسیده بود.

در نهایت پلیس نامبرده را در فرودگاه آلمان، شناسایی و دستگیر کرد.

در همین پیگیری ها باخبر شدیم، نوید مهرآور با پاسپورت جعلی دستگیر شده است، او در هنگام سفر به آلمان، با چند هویت جعلی، اقدام به کارهای غیرقانونی می کرد.

نام و هویت واقعی او رضا قلی است که این هویت سالها در کومله مخفی مانده بود و کسی از آن خبر نداشت و برای اولین بار در آکام نیوز فاش می شود.

نام نوید یا همان رضا قلی، در پلیس بین الملل، در لیست قرمز قرار داشت، فردی که با دو هویت، اقدامات خلافکارانه خود را به پیش می برد و او با اتهامات سنگینی نظیر جعل سند، جعل پاسپورت، پولشویی، اختلاس و ارائه هویت جعلی، روبرو است.

نیروهای امنیتی کشورمان با پیگیری های مالی اعضای کمیته مرکزی، نام نوید مهرآور را به پلیس بین الملل، داده بودند و نامبرده با پیگیری های اینترپل، در نهایت شناسایی و دستگیر شد.

در حال حاضر این عضو کمیته مرکزی، با قید وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه بطور موقت آزاد شده و بزودی با مجازات حبس روبرو خواهد شد.

گزارش های فساد مالی اعضای کمیته مرکزی بزودی در آکام نیوز بصورت اختصاصی فاش خواهد شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!