- پنج‌شنبه 25 فوریه 2021

2021 25 February

واکنش اعضای قدیمی کومله به مستند لبه دو تیغ

آکام نیوز: اخیرا مستند لبه دو تیغ از سیمای مرکز استان کردستان پخش شد، همزمان کانال آکام نیوز نیز این مستند و بخش های مهم آن را منتشر کرد.

به گزارش آکام نیوز، همزمان با پخش مستند لبه دو تیغ که به وقایع کردستان و آشوب های کومله و دمکرات در این استان می پرداخت، اعضا و کادرهای قدیمی کومله به این مستند واکنش نشان دادند.

برخی از اعضای قدیمی و منتقد کومله منکر حوادث به وجود آمده در کردستان توسط کومله و دمکرات نشدند و اعلام کردند که قطعا سرکرده های کومله و دمکرات باید در خصوص قتل عام دهها پیشمرگ و فرزند کردستان در جنگ برادرکشی به مردم کردستان توضیح دهند.

جوامیر کامیاران از پیشمرگان قدیمی کومله در واکنش به این مستند در یک ویدیو گفت؛

هرکس خواست در مورد کارهای سران کومله حرف بزند متهم به مزدوری و جاسوسی برای رژیم شد، خیلی از حوادثی که در این مستند به آن اشاره شد حقیقت دارد کاری به این ندارم که دشمن این مستند را تهیه کرده است اما نباید از واقعیات چشم پوشی کرد.

جوامیر در ادامه خطاب به رهبران کومله گفت؛

ما نباید به وسیله ای برای ساخت مستند توسط ایران تبدیل شویم و آتو به دست رژیم بدهیم.

نامبرده عبدالله مهتدی را به دستور کشتن همسنگران قدیمی خود و حمله نظامی و مسلحانه به اردوگاه همسرنگران خود در کومله کمونیستی متهم کرد.

 

تگ: 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!