- پنج‌شنبه 20 ژوئن 2019

2019 20 June

 پ.ک.ک:پارتی و مسعود بارزانی همدست ترکیه هستند

آکام نیوز:در پی ورود ارتش ترکیه به عمق خاک اقلیم کردستان عراق  و نزدیک شدن به مقر سران پ ک ک، این گروه طی بیانیه ای حزب دموکرات کردستان (پارتی) به رهبری مسعود بارزانی را مسئول پیشروی های ارتش ترکیه اعلام کرد و خواهان حمایت جهت فشار بر بارزانی شد.

به گزارش آکام نیوز،به نقل از اسپوتنیک،“سرحد وارتو” سخنگوی پ.ک.ک اعلام کرد هدف ترکیه از بین بردن دستاوردهای اقلیم کردستان است.

وی افزود: استقرار نیروهای ارتش ترکیه در اقلیم کردستان با هماهنگی و کمک حزب دموکرات کردستان به رهبری بارزانی صورت گرفته است و نیروهای بین المللی نیز در آن همدست هستند و می خواهند دستاوردهای اقلیم کردستان را از بین ببرند و در این زمینه پارتی موضع شفافی ندارد و نباید سکوت کند چون سکوت یعنی رضایت به حملات ترکیه و خدمت به ارتش این کشور.

هفته گذشته نیروهای زمینی ارتش ترکیه وارد چندین روستای کردنشین در استان اربیل اقلیم کردستان عراق شده و از مردم محلی خواستند در شناسایی نیروهای پ.ک.ک به آنها کمک کنند.

نیروهای ارتش ترکیه در این دیدارها با اشاره به اینکه آنها برنامه ای برای آزار و اذیت مردم کردستان عراق ندارند از روسای روستاها خواستند در شناسایی نیروهای پ.ک.ک در منطقه به آنها کمک کنند.
ارتش ترکیه بیش از ۳ ماه است که شمار زیادی از نیروهای خود را وارد عمق ۱۶ کیلومتری خاک عراق در منطقه کردستان عراق کرده و تاکنون بیش از ۳۰ پایگاه نظامی در این مناطق احداث کرده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!