"پ ک ک" عضوء تسلیمی این گروهک را ربوده و به قندیل منتقل کرد

آکام نیوز:عناصر مسلح پ ک ک و پژاک پس از بارها تهدید سرانجام “بصرا راسق قزلباش” از عناصر تسلیمی سازمان را ربوده و به قندیل منتقل کردند.

به گزارش آکام نیوز،به نقل از منابع آگاه محلی،“بصرا راسق قزل باش” فرزند مصطفی متولد سال ۱۳۷۴ از اهالی روستای بری شهرستان ماکو از توابع استان آذربایجان غربی توسط عناصر مسلح پ ک ک و پژاک ربوده شد.

بصرا راسق دختر فریب خورده ای که در سال ۱۳۹۱ به عضویت تروریست ها در آمده بود،وی توانست در سال ۱۳۹۶ از گروه متواری و خود را تسلیم نیروهای جمهوری اسلامی ایران نماید.

بصرا راسق پس از تسلیم شدن افشاگرهای بسیاری علیه تروریست ها نمود و اطلاعات خوبی در مورد پ ک ک و پژاک در اختیار نظام جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

متاسفانه نامبرده هفته گذشته توسط نیروهای مسلح پ ک ک و پژاک ربوده شده و به مقرهای گروه در قندیل منتقل شده است.

وی چندین بار توسط نیروهای پژاک تهدید به قتل شده بود.

بنا به آمار منتشره از خبرگزاری صباح ترکیه،سازمان تروریستی و تجزیه طلب پ ک ک ۹۶۷ نفر از زنان و دختران سازمان را در ۱۲ سال گذشته به دلایل مختلف اعدام کرده اند و اغلب مورد تجاوز و سوء استفاده جنسی از سوی عناصر این تشکیلات قرار گرفته اند.

تگ: 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!