- شنبه 23 ژانویه 2021

2021 23 January

محمد کمالی کومه له

آکام نیوز: طبق اخبار دریافتی مطلع شدیم محمد کمالی از اعضای شناخته شده و قدیمی کومله و عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران و مجری اصلی رادیو کومله از سوی ابراهیم علیزاده دبیرکل کومله کمونیستی از کار برکنار شده است.

به گزارش آکام نیوز، دلیل اخراج محمد کمالی که در بین پیشمرگان کومله محبوب است ترتیب دادن یک مصاحبه تلویزیونی با یک شخصیت چپ از کردستان عراق در مورد تظاهرات مردمی کردهای عراق بر علیه حکومت اقلیم کردستان عراق بوده است.

شنیده ها حاکی از آن است که با توجه به اینکه رهبری کومله اعلام کرده بخاطر آنکه حمایت حکومت اقلیم کردستان را از دست ندهند حق ندارند در رسانه های رسمی این گروه در خصوص تظاهرات های مردمی کردهای عراق مطالب و اخباری منتشر کنند، عدم تبعیت محمد کمالی از این دستور باعث خشم و عصبانیت سرکرده کومله و در نهایت دستور اخراج او از سمت مهمش شده است.

محمد کمالی از دوران جوانی عضو کومله شد و شخصیتی شناخته شده در کل تشکیلات کومله و در کردستان بحساب می آید.

نامبرده سالهای متمادی لوگوی اصلی رادیو کومله بود و بسیاری از پیشمرگان کومله بخاطر صدای او جذب این گروه شدند.

جمله معروف رادیو کومله ( این صدای انقلاب ایران است) از دیالوگ های معروف محمد کمالی بوده است.

او در حال حاضر یکی از افرادی است که بارها از سرکوب تظاهرات های مردمی توسط حکومت اقلیم ناراضی بوده و میزگردی نیز در همین ارتباط در تلویزیون کومله پخش کرد که همین مسئله باعث اخراج او شد.

شایان ذکر است گروهک کومله مدعی ست که این گروه، آزادی بیان را کاملا رعایت می کند و هرگز بخاطر منافع شخصی و حزبی، سکوت نمی کند و نیروهایش در بیان دیدگاه های خود آزاد هستند.

تگ: 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

دیدگاه‌ها

تاریخ مصرفش گذشتە

خاک تو سر یە عدە کە بە اینا دلخوشە،همش مشغول تصفیە حساب شخصی هستن

این گروهکها نمیتونن یک حزب صد نفری رو ادارە کنن ولی دم از مدیریت یە کردستان آزاد میزنن،کردستان از وقتی آزاد شد کە این کرکسها گورشون رو گم کردن

کلا دویست نفر نمیشن اینجوری بە جون هم افتادن،اوایل انقلاب هم کە کوملە و دمکرات پدر هم رو در آوردن

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!