پ.ک.ک:پارتی و مسعود بارزانی همدست ترکیه هستند

آکام نیوز:در پی ورود ارتش ترکیه به عمق خاک اقلیم کردستان عراق  و نزدیک شدن به مقر سران پ ک ک، این گروه طی بیانیه ای حزب دموکرات کردستان (پارتی) به رهبری مسعود بارزانی را مسئول پیشروی های ارتش ترکیه اعلام کرد و خواهان حمایت جهت فشار بر بارزانی شد.

به گزارش آکام نیوز،به نقل از اسپوتنیک،“سرحد وارتو” سخنگوی پ.ک.ک اعلام کرد هدف ترکیه از بین بردن دستاوردهای اقلیم کردستان است.

وی افزود: استقرار نیروهای ارتش ترکیه در اقلیم کردستان با هماهنگی و کمک حزب دموکرات کردستان به رهبری بارزانی صورت گرفته است و نیروهای بین المللی نیز در آن همدست هستند و می خواهند دستاوردهای اقلیم کردستان را از بین ببرند و در این زمینه پارتی موضع شفافی ندارد و نباید سکوت کند چون سکوت یعنی رضایت به حملات ترکیه و خدمت به ارتش این کشور.

هفته گذشته نیروهای زمینی ارتش ترکیه وارد چندین روستای کردنشین در استان اربیل اقلیم کردستان عراق شده و از مردم محلی خواستند در شناسایی نیروهای پ.ک.ک به آنها کمک کنند.

نیروهای ارتش ترکیه در این دیدارها با اشاره به اینکه آنها برنامه ای برای آزار و اذیت مردم کردستان عراق ندارند از روسای روستاها خواستند در شناسایی نیروهای پ.ک.ک در منطقه به آنها کمک کنند.
ارتش ترکیه بیش از ۳ ماه است که شمار زیادی از نیروهای خود را وارد عمق ۱۶ کیلومتری خاک عراق در منطقه کردستان عراق کرده و تاکنون بیش از ۳۰ پایگاه نظامی در این مناطق احداث کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا