ناظم دباغ نماینده اقلیم در ایران:حملات ایران به مقرهای دمکرات واکنش ایران به حملات تروریستی اشنویه وپیرانشهربود

آکام نیوز: ناظم دباغ،نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران تلویحا از حملات موشکی دفاع کرده و آن را واکنش جمهوری اسلام ایران به اقدامات تروریستی اخیر گروهکهای کردی می داند.

به گزارش آکام نیوز ناظم دباغ در این ارتباط اعلام داشت؛

حمله موشکی روز شنبە سپاه پاسداران به مقر حزب دمکرات کردستان، واکنش ایران به اقدامات تروریستی اخیر آن‌ها در شهرهای مریوان و اشنویه بوده است.

ناظم دباغ درباره حمله موشکی به دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان می‌گوید:

تاکنون هیچ خبر رسمی و موثقی از طرف حکومت اقلیم و جمهوری اسلامی به من نرسیده است و تمام اطلاعات من از رسانه‌هاست.

وی در این باره می‌افزاید:

دولت ایران نیز قبلا ابلاغ کرده بود که به اقدامات حزب دموکرات واکنش نشان خواهیم داد.

نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران تأکید کرد:

حزب دمکرات اخیرا در منطقه مریوان و اشنویه اقداماتی انجام داده است.قبل از سخنان ناظم دباغ، سعدی احمد پیره سخنگوی حزب وی از اتحادیه میهنی کردستان بی‌اطلاعی قبلی حزبش را از این حملات اعلام کرده بود.

شایان ذکر است که تمام اردوگاه های مرکزی حزب دمکرات کردستان (حدک) و حدکا روز شنبە ١٧ شهریور،در خلال برگزاری پلنوم این گروهک مورد حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران ایران قرار گرفت.

بر اثر این حملە تا این دقیقه و بدون‌احتساب مجروحان و مفقودان تعداد ۲۰ نفر از اعضای حزب دمکرات کردستان و ۶ عضو قدیمی و ارشد رهبری کشته شدە و حدود ۷۰ نفر نیز مجروح شده اند.

مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان عراق،دولت اقلیم کردستان و ریاست پارلمان کردستان این حملات را محکوم کردند این در حالی است که در ماههای اخیر تعدادی از شهروندان کردستان ایران توسط همین گروهک به شهادت رسیده اند اما این عالیجنابان حاضر به محکومیت دمکرات نشدند!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا