فوری/توضیحات مهم امام‌جمعه مریوان دررابطه با لقمان و زانیار مرادی+پخش اعلامیه عقاب های زاگرس و تهدید مردم به آتش زدن مغازه هایشان+سند

آکام نیوز: عوامل خودفروخته گروهک‌های تروریست دمکرات و کومله با پخش اطلاعیه در سطح شهر از مردم مریوان خواستند از امروز پشت سر امام‌جمعه مریوان نماز نخوانند.

توضیحات مهم امام‌جمعه مریوان دررابطه با لقمان و زانیار مرادی

به گزارش آکام نیوز،آن‌ها با انتشار عکس‌هایی از تروریست‌های اعدام‌شده و قاتلین پسر امام‌جمعه مریوان لقمان و زانیار مرادی در کنار عکس امام‌جمعه و نوشتن جمله (پشت سر امام‌جمعه قاتل نماز نخوانید) مردم را تشویق به تحریم نماز جمعه و شورش کردند که با هوشیاری مردم انقلابی مریوان این توطئه ناکام ماند.

علی‌رغم تبلیغات گسترده کانال‌های معاند جمهوری اسلامی ایران برای عدم اقتدای مردم مریوان در نماز جمعه این هفته به ماموستا شیرزادی؛اما مریوانی‌ها نماز جمعه این هفته را باشکوه‌تر از هفته‌های دیگر برگزار کردند.

توضیحات مهم امام‌جمعه مریوان دررابطه با لقمان و زانیار مرادی

ماموستا مصطفی شیرزادی امام‌جمعه مریوان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به رویدادهای هفته گذشته و با تشریح حادثه کشته شدن فرزندش و دو نفر دیگر از جوانان مریوان، گفت:

«9 سال و ۷۱ روز قبل آن‌کسانی که جوان هستند به یاد ندارند ولی آن‌هایی که میان‌سال هستند به یاد دارند درست در تاریخ ۱۴ تیرماه سال ۸۸ زمانی که من در مکه مکرمه بودم در جلوی خانه ما سه جوان به‌نام‌های سعدی، هادی و کریم کشته شدند.
وقتی برگشتم مردم زیادی از ما استقبال کردند که بی‌سابقه بود و با خود گفتم حتماً اتفاقی افتاده است. سه خانواده داغدار شدند. فرزندان آن‌ها نوزادهای صغیری بودند. فکر نمی‌کردم یک روز یک مریوانی فرزند من را بکشد. بعد از مدتی از طرف اداره کل اطلاعات استان کردستان سه خانواده را دعوت کردند و آن‌ها را آوردند داخل اتاق که تابه‌حال آن دونفری که فرزندم را کشته بودند ندیده بودم و نمی‌شناختم. به و الله قسم به خاطر اینکه دستبند به دست داشتند و اسیر بودند سر آن‌ها را بوسیدم. فقط به خاطر پروردگار.
آن‌ها را بعد از مدتی به خانه ما آوردند جلوی آن‌ها بلند شدم فقط به خاطر اینکه اسیر بودند. ماجرا را از وقتی‌که اسلحه در مرز تحویل گرفتند و چه‌کارهایی کردند گفتند. بعدازاین ماجرا که در تلویزیون‌های خارجی هم پخش شد و خیلی از شما دیدید، برای مدتی ما آن‌ها را ندیدیم. تا اینکه در تاریخ ۴ دی ۸۹ از طرف شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران اطلاع دادند که در این دادگاه حاضر شویم. هر سه خانواده و همسران و وکیل خانواده‌ها و آن‌ها، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در دادگاه حضور داشتند و وکیل آن‌ها نیز حضور داشت که اگر تهدید نشده باشد می‌تواند ماجرا را از او بشنوید. در دادگاه آن‌ها تحت عنوان محاربه محکوم شدند و وکیل آن‌ها درخواست کرد که حکم آن‌ها از محاربه به‌حکم قصاص تغییر کند تا آن‌وقت

رضایت را از خانواده‌های مقتول بگیرند که دادگاه تقاضای آن‌ها را رد کرد و اگر برخی‌ها این حرف‌های من را قبول نمی‌کنند من مجبور خواهم شد یک روز فیلم آن جلسه دادگاه را در جمعی با حضور مردم پخش‌کنم.

در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه سال ۸۹ در دادگاه عمومی و عالی کشور این حکم تأیید شد و از آن روز تابه‌حال از آن‌ها خبر نداشتیم تا هفته گذشته. در ضمن در این موضوع با توجه به‌حکم محاربه کاری از دست من برنمی‌آمد چراکه حکم قصاص نبود و اگر کاری از دست من نیز برمی‌آمد من یک نفر بودم. خانواده‌های دیگر، فرزندان آن‌ها چه؟ من یک رأی داشتم و نمی‌توانستم در مورد دیگر خانواده‌ها حرف بزنم.»

توضیحات مهم امام‌جمعه مریوان دررابطه با لقمان و زانیار مرادی

امام‌جمعه مریوان در انتهای سخنانش،مسجد را خط قرمز مسلمانان دانست و از همه مردم خواست حرمت مسجد را نگه‌دارند و از جایگاه مسجد محل عبادت و بندگی پروردگار حفاظت و حراست کنند و نگذارند به خط قرمز پروردگار و رسولش تعدی شود.

ماموستا شیرزادی آرزو کرد که درراه مسجد و نماز و نماز جماعت به شهادت برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا