حزب دمکرات و کومله، رسما حمایت خود را از جنگ خارجی برای سرنگونی جمهوری اسلامی اعلام کردند

آکام نیوز: حزب دمکرات کردستان ایران و گروهک تجزیه طلب کومله، شاخه عبدالله مهتدی و کومله زحمتکشان کردستان، شاخه عمر ایلخانی زاده، به صورت رسمی حمایت خود را از جنگ خارجی و حمله نظامی آمریکا برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران، اعلام کردند.

به گزارش آکام نیوز، حزب دمکرات کردستان ایران و کومله، با صدور بیانیه هایی، بصورت رسمی حمایت خود را از جنگ بر علیه ملت ایران اعلام کرده و از رئیس جمهور آمریکا خواستند تا به مردم ایران حمله کنند.

صدور این بیانیه ها باعث بروز درگیری و اختلافات شدیدی در بین گروهکها شده است و دودستگی بین اعضای کمیته مرکزی به وضوح دیده می شود.

هفته گذشته تعدادی از اعضای کمیته مرکزی دمکرات و کومله در گروه موسوم به "همبستگی برای آزادی و برابری در ایران " شرکت کرده و بیانیه ای امضا کرده بودند مبنی بر اینکه این گروهکها همراه با اپوزیسیون ایرانی مخالف حمله نظامی به ایران هستند.

اما هنوز دو روز از صدور این بیانیه مشترک نگذشته بود که عبدالله مهتدی و مصطفی هجری که به خاطر برگزاری نشست های خودسرانه با دولتمردان آمریکایی و عربستانی زیر تیغ انتقادات اعضای کمیته مرکزی هستند، در اقدامی شتابزده دو اطلاعیه صادر کرده و اعلام کردند که ما هرگز مخالف حمله و جنگ با ایران نیستیم و از اقدام نظامی دولت آمریکا و هر کشور خارجی بر علیه ملت ایران حمایت می کنیم.

لازم به ذکر است که ائتلاف موسوم به "همبستگی برای آزادی و برابری در ایران" متشکل از ١٠ گروه و سازمان، از جمله حزب دمکرات کردستان ایران و کومله است که در تاریخ دوم خرداد ماه ٩٨، برابر با ٢٣ مه ٢٠١٩ میلادی بیانیه‌ای را منتشر کرد.

این بیانیه کە تحت عنوان “بالا گرفتن تنش، افزایش خطر جنگ!” منتشر شده بود با اعتراض سرکردگان کومله و دمکرات، منجر به صدور بیانیه های جدیدی شد که در آن به صراحت از حمله نظامی حمایت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا