سردار پاکپور: منطقه را از لوث تروریست‌ها پاکسازی می‌کنیم/هر حرکتی از سوی تروریستها را با قاطعیت پاسخ می دهیم

آکام نیوز: فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه "در موضوع امنیت کشور با کسی تعارف نداریم"، گفت: پاکسازی منطقه از لوث تروریست‌ها را با قدرت ادامه داده و هر حرکتی از سوی تروریست‌ها را با قاطعیت پاسخ می‌دهیم.

به گزارش آکام نیوز از مریوان، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رزمایش اقتدار شهدای کُرد مسلمان، از آغاز مرحله نهایی این رزمایش نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی کردستان خبر داد و اظهار داشت: منطقه رزمایش اقتدار شهدای کُرد مسلمان از دهانه منطقه شیلر در مرز عراق تا ارتفاعات خشن چهل‌چشمه ادامه دارد و ابعاد بسیار وسیعی از منطقه را که بیشتر آن از مرز شمال شرق عراق است، در بر‌ می‌گیرد.

وی با اشاره به ترکیب یگان‌های شرکت‌کننده در این رزمایش گفت: یگان‌های بومی منطقه، لشکر ۲۲ سپاه بیت‌المقدس، سپاه بیت‌المقدس، برخی از یگان‌های سپاه‌های شهرستانی مانند سپاه مریوان، دیواندره و یگان‌های تخصصی نیروی زمینی شامل پهپاد، هوانیروز و برخی از یگان‌های مکانیزه همچون تیپ امام زمان(عج) و یگان ویژه صابرین، در این رزمایش شرکت دارند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تشریح اهداف تعیین‌شده در برگزاری این رزمایش نیز گفت: رزمایش "اقتدار شهدای کرد مسلمان" از جمله رزمایش‌های سالانه نیروی زمینی سپاه در شمال غرب، غرب و جنوب شرق کشور است که در منطقه عمومی کردستان در حال برگزاری است.

وی ارزیابی توانایی فرماندهان تاکتیکی، ارتقای هماهنگی‌های یگانی و نیز عملیاتی ساختن آموزش‌ها را از جمله اهداف برگزاری این رزمایش توصیف و تصریح کرد: اقدامات یگان‌های هوانیروز، پهپاد، زرهی و انسانی مستلزم برقراری هماهنگی‌های خاصی است که در رزمایش‌ها ایرادهای احتمالی را برطرف کرده تا در میدان عمل ضعف و مشکلی در عملیات وجود نداشته باشد.

سردار پاکپور با اشاره به اهمیت برگزاری رزمایش اقتدار شهدای کرد مسلمان در منطقه کردستان، گفت: منطقه این رزمایش متصل به مرز اقلیم شمال عراق بوده و ممکن است برخی تروریست‌ها از این جغرافیا استفاده و در این منطقه حضور پیدا کنند که یکی از مهم‌ترین اهداف این رزمایش پاک‌سازی این مناطق از لوث تروریست‌ها است.

وی از هدف قرار دادن عقبه‌ها و مقرهای تروریست‌ها در نقاط پیرامونی رزمایش خبر داد و افزود: در سال‌های قبل نیز این عملیات‌ها با هدف پاک‌سازی منطقه از لوث تروریست‌ها و اشرار صورت می‌گرفت و در واقع ضدانقلاب و حامیان امنیت دریافته‌اند که ما در موضوع امنیت کشور و ملت ایران با کسی تعارف نداریم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تأکید بر اینکه "هر نقطه‌ای که تروریست‌ها در آنجا حضور، سازماندهی و استقرار داشته باشند مورد حمله قرار خواهیم داد"، خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ و ۹۸ نیز مرکز تروریست‌ها در کوه سنجق و مقرهایی در حاشیه مرزی با اقلیم عراق مورد حملات موشکی، پهپادی و توپخانه‌ای نیروی زمینی سپاه قرار گرفت.

وی همچنین با تأکید بر اینکه "پاک‌سازی منطقه از لوث تروریست‌ها را با قدرت ادامه خواهیم داد"، گفت: در سال جاری نیز هر حرکتی را که از سوی تروریست‌ها انجام پذیرد با قاطعیت پاسخ خواهیم داد.

سردار پاکپور متذکر شد: مسئولان اقلیم شمال عراق و مسئولین دولت دوست و برادر عراق باید بر مرزهای خود سیطره و اشراف بیشتری داشته و نسبت به از بین بردن زمینه‌های سوء استفاده گروهک‌های تروریستی از این مناطق اقدام کنند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اظهار کرد: به مردم عزیز و عشایر شمال عراق نیز توصیه می‌کنیم که عناصر گروهک‌های تروریستی را از پیرامون خود طرد کرده و در صورتی که توان این اقدام را نداشتند از آنها فاصله بگیرند چراکه هر قرارگاه و پایگاهی مربوط به تروریست‌ها، در کانون اهداف ما قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا