روبرو شدن ۲ زندانی کومله پس از ۳۰ سال+فیلم

آکام نیوز: کیانوش گلزار راغب در آخرین کتاب خود داستان زندگی یدالله مطلق را نگاشت و حالا بعد از ۳۰ سال با وی روبه‌رو شده است.

به گزارش آکام نیوز، «کیانوش گلزار راغب» را اهالی ادب و فرهنگ با کتاب «شُنام» می‌شناسند. او متولد سال ۱۳۴۴ است و یکی از رزمندگانی است که ۱۴ ماه در زندان کومله به سر برد و پس از آزادی و در سال‌های بعد توانست خاطرات خود را در کتاب «شنام» بنگارد.

گلزار راغب در آخرین کتاب خود «برده‌سور» داستان زندگی یدالله مطلق را نگاشته و حالا بعد از ۳۰ سال با وی روبه‌رو شده است.

راغب درباره این کتاب خود اظهار داشت: کومله جنایتکار از ۸ نفر ۷ نفر را اعدام می‌کند و تنها بازمانده این گروه «یدالله مطلق» از قم است.

وی در پاسخ به این سوال که محور کتاب چه کسی است و به معرفی چه افرادی می‌پردازد، افزود: به مردم آذربایجان غربی تبریک می‌گویم؛ چرا که در کتاب، یک قهرمان ملی به نام «سرهنگ ابراهیم علی اصغرلو» فرمانده گردان ۱۹۲ تیم کلاه سبزها به مخاطبان معرفی می‌شود. به قول آقای «سرهنگی» وظیفه ماست که در تمام شهرهای آذربایجان مجسمه سرهنگ علی اصغرلو را نصب کنیم.

این نویسنده، ضمن اشاره به اینکه سال ۶۸ آقای «مطلق» را دیده است، عنوان کرد: ۳۲ سال است او را ندیده‌ام و تلفنی با او ارتباط داشتم و برای تالیف کتاب «برده‌سور» چند ساعت با او گفت‌وگو کردم. این کتاب، روایت و توصیف قتلگاه جوانانی است که پیکرهایشان هرگز بازنگشت و خانواده‌های چشم انتظار بسیار دارد.

در ادامه فیلم مربوط به این دیدار را پس از ۳۰ سال ببینید:

این دو زندانی در برنامه مثل ماه شبکه سه سیما با یکدیگر مواجه شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا