نچیروان بارزانی: خود را جزئی از ایران و انقلاب اسلامی می دانیم+ اقلیم هرگز اجازه ناامنی از خاک خود علیه ایران را نخواهد داد+ خشم و عصبانیت گروهکهای کردی از نچیروان بارزانی

آکام نیوز: نچیروان بارزانی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین  رئیسی گفت: خود را جزئی از ایران و انقلاب اسلامی می دانیم.

به گزارش آکام نیوز،  رئیس اقلیم کردستان در دیدار با رئیس جمهور ایران اسلامی، تاکید کرد: خود را جزئی از ایران و انقلاب اسلامی می دانیم و یقین بدانید که اقلیم هرگز اجازه هیچ گونه ناامنی از خاک خود علیه ایران را نخواهد داد.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در دیدار نچیروان بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق، روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق را ریشه ای و قلبی دانست و اظهار داشت: سطح تعاملات با عراق و به‌ ویژه اقلیم کردستان با شرایط مطلوب فاصله زیادی دارد. باید با سازوکار معین، گام‌های استواری در جهت استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و رفاه بیشتر مردم خود برداریم.

آیت الله رئیسی با اشاره به جانفشانی ها و مجاهدت های شهید حاج قاسم سلیمانی در زمان هجوم داعش به عراق و منطقه کردستان، گفت: حاج قاسم درآن زمان گویی یکی از شهرهای ایران مورد تهاجم قرار گرفته باشد در صحنه حضور داشت و با همکاری نیروهای عراقی فتنه داعش را از بین برد.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه امنیت و ثبات منطقه باید توسط کشورهای منطقه ایجاد شود، خاطرنشان کرد: کشورهایی که بدنبال سلطه گری بوده و خوی استکباری و خود برتربینی دارند، هیچ گاه برای مشکل گشایی از ناامنی های منطقه گام موثری برنداشته، بلکه با فتنه گری بر مشکلات موجود دامن می زنند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه زمینه ناامنی فیزیکی را توطئه و فتنه گری بیگانگان فراهم می کند، اظهار داشت: کشورها و ملت های منطقه باید در مقابل فتنه افکنی و نفوذ نرم سلطه گران مراقب باشند و اجازه دخالت به آنها را ندهند.

در مقابل نچیروان بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق نیز در این دیدار با تبریک انتخاب آیت الله رئیسی، گفت: از دیدگاه های شما در مراسم تحلیف نه تنها ما، بلکه همه منطقه خوشحال شدند و قطعا از آن استقبال خواهد شد. مصمم هستیم فصل جدیدی در روابط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی میان اقلیم کردستان بعنوان بخشی از کشور عراق با ایران داشته باشیم.

بارزانی با تاکید بر اینکه خود را جزئی از ایران و انقلاب اسلامی می دانیم، اظهارداشت: امیدواریم با حضور دولت جدید در ایران، روابط موجود در همه زمینه ها توسعه یابد چرا که قابلیت های زیادی برای تحکیم و افزایش روابط بویژه درسطح مناسبات اقتصادی وجود دارد.

نچیروان بارزانی با تاکید بر اینکه اقلیم کردستان به امنیت جمهوری اسلامی ایران متعهد و پایبند است، تصریح کرد: در تمام زمینه هایی که با مشکل مواجه بودیم همیشه ایران را در کنار خود داشتیم و شهید حاج قاسم سلیمانی نقش زیادی در تامین امنیت عراق و اقلیم در مقابل هجوم داعش داشت، خود را مدیون ایران می دانیم و یقین بدانید که اقلیم نیز هرگز اجازه هیچ گونه ناامنی از خاک خود علیه ایران را نخواهد داد.

این اظهارات بارزانی با خشم و عصبانیت گروهکهای کردی روبرو شد.

عناصر گروهکهای کردی در شبکه های اجتماعی بارها به نچیروان بارزانی هتاکی کردند.

هیئت همراه نچیروان بارزانی در این سفر، شامل صفین دزه یی مسئول روابط خارجی دولت اقلیم، محمد محمد سعید وزیر فرهنگ و جوانان، خانم کویستان محمد وزیر کار و امور اجتماعی و ریواز فایق رئیس پارلمان کردستان و همچنین ناظم دباغ نماینده دولت اقلیم کردستان در تهران و عبدالله آکره یی مسئول روابط دولت اقلیم و ایران بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا