نمک خوردن و نمکدان شکستن خاندان بارزانی/ اتحاد نانوشته حکومت اقلیم با گروهکهای تروریست کردی تهدیدی جدی بر علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران

آکام نیوز: سایت خبری بولتن نیوز در مطلبی از نادر کیانی، خبرنگار حوزه بین الملل و امور منطقه ای نوشت: حکومت اقلیم کردستان عراق که زیر نظر خانواده بارزانی اداره می شود بر خلاف تعهداتی که از دیرباز تا کنون به جمهوری اسلامی ایران داده اند نه تنها در عمل مانع فعالیت گروهک های تروریست کردی و ورود آنها به خاک کشورمان نشدند، بلکه با بی تفاوتی و حتی اتحادی نانوشته که با سرکردگان کومله و دمکرات دارند، عملا تهدیدی بر علیه امنیت ملی ایران و منافع جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند، بارزانی ها در لفافه سخن می گویند و فاصله حرف تا عمل آنها در دیدارهای رسمی که با مقامات جمهوری اسلامی ایران دارند در خصوص جلوگیری از هر اقدام احزاب منحله کردی بر علیه جمهوری اسلامی ایران، بسیار زیاد و از زمین تا آسمان است.

به گزارش آکام نیوز، انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۷ به ثمر رسید و از همان زمان تا کنون شاهد تاثیرات شگرف این انقلاب مردمی در کل منطقه خاورمیانه و علی الاخصوص در کشور همسایه عراق و منطقه تحت حاکمیت بارزانی ها در اقلیم کردستان عراق هستیم.

با پیروزی انقلاب اسلامی، رژیم حاکم بر عراق به سرکردگی صدام حسین، علنا بر علیه جمهوری اسلامی ایران، شمشیر را از رو بست و جنگی ۸ ساله را بر علیه ملت ایران تحمیل کرد.

از همان زمان که کردهای عراق در دو حزب یکیتی(اتحادیه میهنی کردستان به رهبری زنده یاد جلال طالبانی) و پارتی ( حزب دمکرات کردستان عراق به رهبری بارزانی)، هم در حال جنگ با رژیم صدام حسین بودند، از جمهوری اسلامی ایران درخواست کمک و مساعدت نمودند و جمهوری اسلامی ایران به همکاری خود با کردهای عراق در راستای بازگشت آنها به سرزمین خود، ادامه داد.

تجمیع نیروهای پارتی به رهبری بارزانی از داخل و خارج از ایران، تحت حمایت نیروهای انقلاب درکنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همراهی در پاکسازی مناطق آلوده شهرهای کردنشین ایران از لوث عناصر خودفروخته بیگانه و سپس استقرار نیروهای بارزانی در نقاط مرزی و مناطق جنگی درکنار رزمندگان اسلام و سپس حضور تلفیقی آنان با نیروهای سپاه پاسداران درعمق شهرهای کردنشین عراق تحت عنوان قرارگاه رمضان از جمله مساعدت‌هایی بود که ایران دراوایل انقلاب به احزاب کرد عراقی نمود.

پس از گسترش صحنه های نبرد ایران در مناطق شمالی با ارتش صدام و جنایت صدام در حلبچه و نهایت پایان جنگ و پذیرش قطعنامه، کردهای عراق در مقابل یورش وحشیانه ارتش بعث قرار گرفت که با تلفات زیاد انسانی همراه بود. انتفاضه شعبانیه و خروج صدام از مناطق کردنشین فرصت مناسبی بود که کردهای شمال و عرب‌های جنوب عراق بتوانند نفس راحتی بکشند.

در طول ۱۳ سال از خروج صدام از شمال این کشور تا سقوط صدام در سال ۲۰۰۳ جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار غم و شادی‌های مردم کردستان عراق بوده و یکی از کشورهای پشتیبانی کننده تمامی نیازهای مردم این منطقه بوده است.

جمهوری اسلامی ایران حتی بهترین و خوش آب و هواترین منطقه کرج(عظیمیه) را در اختیار بارزانی ها قرار داد و به این خانواده پناه داد.

متاسفانه پس از سرنگونی رژیم بعث عراق، شاهد هستیم که احزاب کرد عراقی محبت های جمهوری اسلامی ایران را فراموش کرده اند و به حضور نیروهای آمریکایی غره شده و روزهای آوارگی و دوران محنت را از یاد برده اند.

در راس احزاب کردی، پارتی بیشترین نزدیکی و صمیمیت را با سرکردگان گروهکهای کردی از جمله کومله، دمکرات و حزب آزادی کردستان – پاک دارد.

توطئه های یکی پس از دیگری گروهکهای ضد انقلاب و هر عملیات تروریستی و مسلحانه ضد انقلاب در داخل کشور در تریبون های رسمی حکومت اقلیم لحظه به لحظه بازنشر می شود.

تلویزیون های ۲۴ ساعته رووداو و کردستان ۲۴ به محض وقوع هر عملیات تروریستی از سوی گروهکهای کردی، بلافاصله دوربین ها و خبرنگاران خود را راهی اردوگاه های گروهکهای تروریست کردی می کنند، با سرکردگان ضد انقلاب میزگرد برگزار می کنند، ارتباطات تلفنی و حضوری زنده و مکرر انجام می دهد و بارها در همین رسانه ها بر علیه جمهوری اسلامی ایران، سخنرانی می شود و از جمهوری اسلامی یک حکومت جلاد و ضد کرد و تروریست نام برده می شود.

صفین دزه ایی سخنگوی حکومت اقلیم در سالهای اخیر در پاسخ به اعتراضات جمهوری اسلامی در خصوص تحرکات ضد انقلاب که در داخل کشور منجر به شهادت ده ها شهروند کردزبان کشورمان شده در مقابل دوربین های حکومت اقلیم ظاهر می شود و با وقاحت تمام می گوید؛ گروهکهای کردی دوست ما هستند آنها پناهنده سیاسی ما هستند و هرگز ما پناهندگان سیاسی خود را تحویل ایران نمی دهیم و حتی اخراج هم نمی کنیم!

پناهندگان سیاسی سرتاپامسلح، اردوگاه های مسلح، نیروهای مسلح، اعزام تیم های مسلح به داخل کشور، ترور طرفداران نظام در شهرهای مختلف کردنشین کشورمان و… از جمله فعالیت های این پناهندگان به اصطلاح سیاسی مورد نظر صفین دزه ای و حکومت اقلیم محسوب می شود.

تک تک اردوگاه های کومله، دمکرات، خبات و پاک مورد حمایت جدی اقلیم کردستان هستند و از آنها مستمری ماهانه و حقوق دریافت می کنند و تمام مجرمان فراری از کشور از قبیل، دزدان مسلح، قاچاقچیان مواد مخدر، تروریستها و قاتلان، اقلیم کردستان و اردوگاه های ضد انقلابی که مورد حمایت این اقلیم هستند را پناهگاه امن خود می دانند و به جرات می توان گفت که اردوگاه ها و مقرات ضد انقلاب، به تمام معنی ملجا و به پناهگاه دشمنان ایران و مردم عراق تبدیل شده اند.

این جسارت و گستاخی تا جایی پیش رفته که بسیاری از توطئه ها علیه امنیت ملی ایران از این منطقه و خصوصا از اربیل طرح ریزی و سازماندهی می‌شود.

ترور شهروندان کرد ایرانی و نقش جاسوسی نیابتی از سوی سرویس‌های موساد و سیا و… و نیز گستردن چترحمایتی مالی و سیاسی بر روی گروهک‌های ضدانقلاب ایرانی و تامین امنیت آنان و ایفای نقش تریبون آنان در رسانه های وابسته به حزب دمکرات کردستان عراق به رهبری مسعود بارزانی همگی تهدیدات جدی است که در این منطقه علیه امنیت ملی ایران سازماندهی می‌شود.

هر زمان دیداری بین مقامات بلندپایه کشورمان با مسئولان اقلیم برگزار شده، مسئولان اقلیم کردستان می گویند، ما اجازه فعالیت گروهکها در داخل کشور ایران را نمی دهیم!

اما در همان زمانی که شاهد وعده های فرسایشی و دروغین مقامات اقلیم هستیم، تروری در یک نقطه از شهرهای کردنشین کشورمان اتفاق می افتد و گروهکها که گویی نگرانی از بابت برخورد اقلیم ندارند با افتخار خبر ترور را تیتر یک سایتهای خود قرار داده و متقابلا در شبکه های تلویزیونی اقلیم کردستان نیز این ترورها با افتخار پخش می شوند و روی خروجی خبرگزاری هایشان هم قرار می گیرد!

هر زمان نیز جمهوری اسلامی ایران قصد پاسخگویی نظامی دارد و می خواهد به مقر گروهکها در اقلیم کردستان حمله کند، صدای حکومت اقلیم و بارزانی ها در می آید!

اما در جایی دیگر، ارتش ترکیه روزی نیست که عملیاتی در شمال عراق انجام ندهد و چند شهروند غیرنظامی عراقی کشته نشود اما صدایی از حکومت اقلیم و بارزانی ها در نمی آید و حتی این عملیات ها را توجیه هم می کنند و می گویند، هدف پ.ک.ک بوده ! این در حالی است که چندین شهروند کردستان عراق قربانی این حملات می شوند.

رسانه های بارزانی همواره توجیه گر عملیات‌های گسترده نظامی ارتش ترکیه هستند و در جای دیگر کوچکترین رویداد مناطق کردنشین ایران را با تیتر درشت برجسته می کنند.

برخی از رهبران سودا پیشه اقلیم کردستان عراق با سوء استفاده از سیستم فدرالی در عراق دست خود را در حمایت از مجرمان امنیتی ایران  در شمال عراق باز دانسته درصورتی که قانون فدرالی را بخوبی درک نکرده اند.

حکومت فدرال قواعد و چارچوب‌های ساختاری تعریف شده ای دارد که تا کنون بدلایلی خوب پیاده نشده است و از برخی ملاحظات سیاسی بغداد سوء استفاده کرده وهمچنان حامی و پشتیبان این تروریستها می‌باشند.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و در راس آنها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، می‌تواند طبق بند ۵۱  ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد در راستای تعقیب متجاوزین مرزی و مقابله با تهدیدات امنیت ملی خود، محل تجمع تروریست‌ها را در هرنقطه ای با تمامی امکانات خود هدف قرار دهد و سایه شوم تروریسم را از منطقه شمال‌غرب و غرب کشور ریشه کن کند.

این عملیات ها نباید منحصرا چند نقطه کوهستانی را شامل شود، بلکه باید عمق اردوگاه های ضد انقلاب هدف قرار بگیرد و نباید دیگر انتظاری از عمل به حرف ها و وعده های توخالی حکومت اقلیم داشته باشیم، سپاه باید با صلابت و به یاد روزگاری که سردار کاظمی درس خوبی در اعماق خاک اقلیم کردستان به ضد انقلاب داد، تیر خلاص را به اردوگاه های ضد انقلاب بزند.

از بارزانی هایی که مخفیانه به سرکردگان ضد انقلاب می گویند ما دوست شما هستیم و هرگز مانع فعالیت های شما نمی شویم و بخاطر مصالح است که می گوییم شما اجازه فعالیت بر علیه ایران را ندارید، انتظار نداشته باشیم گروهکهای ضد انقلاب را دو دستی تقدیم ایران کرده و یا آنها را خلع سلاح کنند.

در سالجاری چندین تیم ترور کومله و دمکرات وارد کردستان ایران شدند و فعالیت هایی انجام دادند، بدون شک این تیم ها بدون اطلاع و بدون اذن حکومت اقلیم نمی توانستند قدم از قدم برداشته و از مرز عبور کنند.

مسعود بارزانی که هر ماه به دیدار حسین یزدان پناه و نیروهایش می رود و با آنها عکس یادگاری می گیرد و… انتظار دوستی نداشته باشیم. همان مسعودی که فراموش کرد به لطف حاج قاسم سلیمانی امروز زنده هستند و حکمرانی می کنند اما باز هم به سمت دشمن پنهانی خود، آمریکا رفتند، آمریکایی که در دفاع از آنها از دست داعش و در روزی که اربیل در آستانه سقوط حتمی بود، قدم از قدم برنداشت.

جمهوری اسلامی ایران باید درس بزرگی به ضد انقلاب بدهد، در غیراینصورت باز هم باید شاهد ترورهای دیگر در شهرهای کردنشین کشورمان باشیم.

یک دیدگاه

 1. رژیم وابسته و اجنبی پرست(ملامصطفی بارزانی) اقیمک کردی شمال عراق باید نسبت به اقدامات بزهای کوهی دمکرات و‌کومله پاسخگو باشد.
  بارزانیها با مشارکت بعثی ها عامل کشتار عملیات موسوم به انفال بودند و امروزه دم از آزادی و دموکراسی میزنند.
  بارزانی ها عامل کشتار بزرگ موسوم به«براکوژی» یا جنگ برادر کشی اکراد عراقی هستند که در دهه ۹۰ میلادی روی داد و در جریان ان چند هزار نفر از طرفین احزاب کرد عراقی به خاک و خون کشیده شدند،نکته مهم در موضوع جنگ بزرگ برادر کشی ثبت و ضبط مستندات آن در سازمان ملل و قرار دادن آن در ردیف کشتارهای بزرگ داخلی در سطح جهان مانند کشتار انسانی رواندا و….میباشد،لازم به ذکر است در جریان این برادر کشی بی رحمانه هزاران زن و دختر نیز مورد تعدی و تجاوز و….قرار گرفتند.
  خطاب قرار دادن مام جلال طالبانی بعنوان«جاش»
  یا «کره خر» برای اولین بار توسط ایلات بارزانی و رییس این طایفه یعنی ملامصطفی صورت گرفت یعنی برای اولین بار ملامصطفی بود که از این کلمه استفاده کرد.
  بارزانی ها عامل تضعیف گویش کرمانجی در عراق بوده و در بین ایل بزرگ کرمانج منفور هستند، کرمانج‌ها معتقدند با وجود اینکه بارزانی ها در اصل کرمانج هستند اما از پشت به این زبان خنجر زده و مانع شکوفایی آن میشوند و به نفع گویش سورانی عمل میکنند(کرمانج‌ها‌ بر این باورند که گویش سوارنی یک‌گویش ناخالص و جدید و هیبرید و دورگه است که از آمیزش کرمانجی و فارسی بوجود آمده و تنها قدمت ۱۸۰ ساله دارد یعنی اینکه هیچ متن منظومه یا نثری بیشتر از ۱۸۰ساله مکتوب به گویش سوارنی در دست نیست و باشندگان آن مهاجرانی از دیگر طوایف پیرامون منطقه هستند و همچنین گویش نوپای سورانی از نظر گرامری و‌غنای واژگان فقیرترین و جدیدترین گویش محسوب میشود، سورانیها از هزاران کلمه فارسی و کرمانجی برای غنای گویش خود استفاده میکنند برای نمونه مشتی از خروار:
  ورزش،باکور،باشور،هزر،ازمون،پیروز،نوروز،درود،سپاس،هنر،دست بردار، اندیشه،فرهنگ،بازرگان،پیوست،پیوند،موشک،دارایی،فروزان،ایزد،یزدان،مهربان،بخشنده،فراوان،دژ،شورش، کارامه،ساز،اواز،کشور،سوخت،نگاه،نگار،ووووووووووو.)
  سربازان و پیشمرگان ایل بارزانی عامل کشتار ایزدی‌ها بودند و با تبانی و پیمان پنهانی با داعش و تخلیه عمدی آن مناطق جنایتی بزرگ را مرتکب شدند که ایزدی‌ها مشغول جمع آوری مستندات آن جنایت با کمک وکلا هستند که این یعنی بی آبرویی برای ایل بارزانی و محاکمه آنان در مجامع عدل جهانی در آینده.

  به مسولان عالی و دست اندرکاران و دیپلمات‌های وزارت امور خارجه پیشنهاد میشود که برای سرقت و دست درازی و سواستفاده از اصطلاح
  «کردستان»که واژه ایی کاملا ایرانی و فارسی است اقداماتی درخور انجام دهند،نیک میدانیم که پسوند«ستان»یک پسوند کاملا فارسی می‌باشد که برای جمع بکار میرود و هزاران سال است که در متون مکتوب فارسی استفاده و نوشته شده که ایلات و اکراد ضدایرانی در چند دهه اخیر از آن به جهت منافع خود و ضدیت با ایران بزرگ استفاده کرده و در صدد تاریخ‌سازی نوین برای اکراد عراقی هستند.
  اصطلاح کردستان کاملا جدید می‌باشد و اکراد مخالف ایران بزرگ و در راس آنان ایلات بارزانی برای هویت سازی و هویت دادن به خود مکرر از آن استفاده میکنند.
  اکراد در طول تاریخ سرزمین خود را «کورده واری»
  می‌نامیدند نه کردستان همانگونه که پشتونهای افغانستان سرزمین خود را «پشتون والی»مینامند.
  یعنی اینکه«کورده واری»معادل«پشتون والی» می‌باشد و این دو قوم قطعا از یک ریشه تاریخی سرچشمه می‌گیرند.
  پاکستان
  افغانستان
  تاجیکستان
  هندوستان
  قرقیزستان
  قزاقستان
  ازبکستان

  کاش اکراد عراقی و ضدانقلاب اجنبی پرست و ضدایران نگاهی به پسوند«ستان»بیندازند که از کجا آمده تا بدانند که کردستان نیز یک اصطلاح کاملا ایرانی و فارسی می‌باشد.
  پس پیش به سوی نابودی و متلاشی شدن ضدانقلاب…
  درود بر رزمندگان اسلام و ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا