فوری/ انهدام یک تیم تروریستی در مرز خداآفرین+ بازداشت ۲ نفر+جزئیات سلاح و مهمات شناسایی شده+ قصد این تیم چه بود؟

آکام نیوز: فرمانده مرزبانی آذربایجان شرقی از دستگیری یک تیم تروریستی با سلاح و مهمات در مرز خداآفرین خبر داد.

به گزارش آکام نیوز، محمد احمدی اظهار کرد: شب گذشته با هوشیاری و اشراف اطلاعاتی مرزبانی آذربایجان شرقی یک تیم تروریستی که قصد انجام خرابکارانه در داخل کشور را  داشتند دستگیر و از آنان مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات جنگی در محدوده نوار مرزی شهرستان خداآفرین کشف و ضبط شد.

در این عملیات موفقیت آمیز دو تروریست دستگیر و دو دستگاه پراید و دنا توقیف شد که در بازرسی از محتویات خودروهای  توقیفی قابل توجهی سلاح و مهمات جنگی از جمله سه قبضه سلاح جنگی دوربین دار، تعداد چهار عددد نارنجک جنگی، سه عدد ریموت انفجاری کنترل دار از راه دور، تعدادی دوربین عکاسی و تبلت و گوشی های همراه از آنان کشف و ضبط شد.

این تیم تروریستی که قصد اقدامات خرابکارانه را داشتند با تلاش تیم های اطلاعاتی و عملیاتی مرزبانی استان  آذربایجان شرقی دستگیر و پرونده قضایی تشکیل و با هماهنگی مرجع قضایی این پرونده در حال پیگیری و رسیدگی است.

فرمانده مرزبانی آذربایجان شرقی تصریح کرد: دشمنان اسلام بدانند که نیروهای مسلح ایران اسلامی به ویژه مرزبانی فراجا شبانه روز در مرزها حضور داشته و تمام تحرکات امنیتی و مشکشوک را در رمزها رصد و کنترل می کنند و اجازه نمی دهند که ضد انقلاب و تروریست ها به مرزهای ما چپ نگاه کنند.

خداآفرین تا سال ۱۳۸۹ یکی از بخش های شهرستان کلیبر بود که در اواخر این سال با مصوبه  هیات دولت از این شهرستان جدا و به فرمانداری ارتقا یافت.

شهرستان خداآفرین با وسعت ۱۵۲۵ کیلومتر مربع (۳.۳ درصد مساحت استان) از سمت شمال با کشور جمهوری آذربایجان، از سمت شرق با استان اردبیل، از سمت غرب با شهرستان جلفا و از سمت جنوب با شهرستان های کلیبر و ورزقان هم مرز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا