به بهانه راه اندازی کمپین حمایتی گروهک تروریستی کومله از ۴ جاسوس دستگیر شده موساد+تاریخچه مزدوری و جاسوسی گروهکهای کردی برای دشمنان ایران و دولت های متخاصم

به گزارش آکام نیوز به نقل از بولتن نیوز، نادر کیانی، خبرنگار حوزه بین الملل و امور منطقه ای، طی یادداشتی نوشت؛ چند ماهی از دستگیری ۴ جاسوس نیابتی موساد در لباس پیشمرگان گروهک تروریستی کومله می گذرد.

محسن مظلوم، پژمان فاتحی، محمد(هژیر) فرامرزی، و وفا آذربار(برادرزاده عبدالله آذربار مسئول نظامی گروهک تروریستی کومله) از دستگیرشدگان اصلی هستند، ناگفته نماند عوامل پشت صحنه عملیات نافرجام اسرائیل نیز از دستگیرشدگان هستند که به دلایل امنیتی، نمی توانم نامی از آنها ذکر کنم.

گروهک تروریستی کومله کمپین هایی را در حمایت از ۴ جاسوس موساد، به راه انداخته است، به همین بهانه، قصد دارم برای یادآوری گردانندگان این کمپین، نکاتی را در مورد تاریخچه مزدوری و جاسوسی گروهک های کردی، ذکر کنم.

با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، استعمارگران ضربه مهلکی را متحمل گردیدند. آنها نه تنها منافع خویش را در ایران و برخی دیگر از کشورها از دست دادند، بلکه با شکسته شدن طلسم ابرقدرتی آنان، تمامی معادلات سیاسی و مدیریت جهانخواری ایشان از هم پاشیده شد. زیرا انقلاب اسلامی، درست در نقطه ای که سیاست پردازان بین المللی آن را «جزیره ثبات » می پنداشتند به پیروزی رسید.

هر چند دنیای استکبار تا مدت های مدید با سکوتی مرگ بار سعی درانکار این واقعیت داشت، اما این سکوت سرانجام شکسته شد وروزنامه «نیویورک تایمز» نوشت:

«ایران امام خمینی(ره)، مسیح وار فریاد رهایی از یوغ سلطه خارجیان سرداده و داعیه تشکیل یک حکومت گسترده مبتنی بر اصول اسلامی را دارد».

استکبار با خصومتی خاص به مقابله با انقلاب اسلامی برخاست وشیوه هایی را برای جلوگیری از گسترش انقلاب اسلامی و حفظ موازنه سلطه، به نفع خویش به کار گرفت.

عمده ترین شیوه دشمنان اسلام به خصوص شیطان بزرگ، ایجادشبکه های مخفی و جاسوسی توسط «ستون پنجم » می باشد. دشمن این عوامل خود فروخته را به صورت مخفی آموزش می دهد تا در شرایط مختلف از آنان بهره گیرد!

تاریخ به کارگیری اصطلاح ستون پنجم، به جنگ های داخلی اسپانیابرمی گردد که در آن «ژنرال فرانکو» دیکتاتور اسپانیا از چهارمحور به سمت مرکز شهر حرکت کرد و به موازات این ستون ها، ستون دیگری را برای انجام ماموریت های تخریب، جاسوسی، ترور و انفجار،به داخل شهرها گسیل داشت که در جنگ های اسپانیا به ستون پنجم معروف گردید.

اما استفاده از نیروهای نفوذی، قدمت تاریخی فراوان دارد.

قرآن کریم در دو سوره، خطر این نفوذی ها را به رسول خدا(ص)ومسلمانان گوشزد می کند و از وجود آنان و توطئه هایشان خبر می دهد.

در آیه چهل و هفتم سوره توبه، منافقان به عنوان جاسوسان دشمن که در جهت اهداف آنان به خرابکاری و کارشکنی می پردازند معرفی می شوند:

«لقد خرجوا فیکم ما زادوکم الا خبالا و لاوضعوا خلالکم یبغونکم الفتنه و فیکم سماعون لهم والله علیم بالظالمین.» اگر منافقان با شما به جبهه نبرد و جهاد آیند، جز خیانت و مکر و حیله، کاری نمی کنند و هر چه بتوانند در امر شما کارشکنی و خیانت می ورزند واز هر سو در جستجوی فتنه و فساد برمی آیند. و از منافقان درمیان شما جاسوسانی وجود دارند و خداوند بر احوال ستمگران داناست.

وجود منافقین در صدر اسلام و در تمامی جنگ های پیامبر(ص)بامشرکان و دشمنان اسلام به چشم می خورد. عده ای از آنان تحت رهبری «عبدالله بن ابی » مزدوری می کردند که سوره منافقین به برخی ازنیات آنها اشاره دارد. منافقان به فرماندهی عبدالله بن ابی درجنگ احد از میان راه بازگشتند و همین عمل، باعث شد که جبهه مسلمانان تضعیف شود و زمینه شکست فراهم آید. همچنین در جنگ احزاب منافقان با هدایت مشرکان، به تبلیغات مسموم علیه مسلمانان می پرداختند و با پخش شایعات بی اساس، تلاش می کردندروحیه آنان را تضعیف کرده و ایشان را مرعوب سازند و بدین وسیله، زمینه پیروزی مشرکان را فراهم آورند. در سایر نبردها نیز به چنین اعمالی دست می زدند و برخی هم به دام می افتادند.

قرآن کریم از چهره این عوامل مزدور پرده برداشته ودر آیه ۴۱ سوره مائده می فرماید: «و من الذین هادوا سماعون للکذب سماعون لقوم آخرین » برخی از یهودیان گوش به سخنان دروغ می دهند و برای دیگران جاسوسی می کنند.

قرآن در این آیه به دو عمل مهم ستون پنجم که در طیف اقلیت های مذهبی در مدینه زندگی می کردند اشاره کرده است: یکی جاسوسی برای بیگانگان و سران یهود خیبر و سران قریش در مکه. و دیگری تبلیغات مسموم و انتشار شایعات در داخل مدینه و جعل اخبار دروغ و جنگ روانی علیه مسلمانان برای تضعیف روحیه آنان.

امروزه با پیشرفت وسایل ارتباط جمعی و اطلاعاتی، استکبارجهانی بهره بیشتری از ستون پنجم می برد و سرمایه گزاری های کلانی را در جهت تقویت آن انجام می دهد.

ستون پنجم در طیف ها و چهره های گوناگونی در جامعه ظهورمی یابد. به عنوان مثال در ایران اسلامی، احزاب و گروهک های چپ وراست انحرافی و التقاطی، هر کدام به نوعی در خدمت دشمنان اسلام می باشند، حتی گاهی در میان اقشار داخلی جامعه، نظیر دانشگاهیان یا نظامیان نیز رخنه کرده و بااستفاده از اعتبار اجتماعی وحیثیت انقلابی این اقشار، به اجرای اهداف شوم خویش می پردازند.

از مصادیق بارز ستون پنجم می توان منافقین خود فروخته کومله و دیگر طیف های انحرافی را نام برد که به نوعی در خدمت دشمنان اسلام قرار داشته و به طورمستقیم یا غیر مستقیم، آب به آسیاب دشمن می ریزند.

ماموریت های اصلی این عوامل خود فروخته برای اربابان استعمارگر خویش، از این قبیل هستند:

۱-جمع آوری اخبار و اطلاعات و انتقال آن ها به دشمن:در این زمینه، می توان به کشف شبکه بزرگ جاسوسان آمریکایی درفروردین ماه سال ۶۸ اشاره نمود. عوامل این شبکه بزرگ که ازسرهنگ ها، دکترها، مهندسین و تحصیل کرده های غرب بودند، هر کدام با توجه به تخصص خویش، با نفوذ در مراکز مهم نظامی، اقتصادی وسیاسی، اطلاعات کشوری و لشکری را به دشمن می رساندند و در موارد متعددی نیز اقدام به بمب گذاری و ترور کردند، مزدوران برای رسیدن به اهداف سرویس های جاسوسی خصوصا موساد، حاضر هستند جان نیروهایشان را هم فدا کنند.

همانطوریکه در مقدمه نیز اشاره کردم، در مورد مشابه تعدادی از پیشمرگان تروریست کومله مهتدی، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند. ماموریت این افراد از قبل تعیین شده بود، ماموران موساد طی دیدار با عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله از او خواستند تا در نقاط مهم کشور که یکی از این مناطق اصفهان بود، اقدام به عملیات انفجاری کنند که این افراد در اصفهان به دام افتادند و نقشه موساد و عبدالله مهتدی نقش بر آب شد.

۲-بر هم زدن ثبات اجتماعی و امنیت عمومی این هدف، از راه ایجاد انفجار در مراکز حساس، انجام ترورشخصیت ها و سران سیاسی و نظامی و نیز، انجام ترورهای کورضدمردمی، تامین می گردد. همچنین با برگزاری میتینگ ها، تظاهرات ودعواهای زرگری، تلاش می کنند تا این گونه بنمایانند که جامعه فاقد ثبات و امنیت می باشد.

سرویس های جاسوسی کشورهای متخاصم و عوامل آنها(گروهکهای ضد انقلاب کردی)، با نفوذ چهره های ناشناس وپنهان خود در بین صفوف مردم تلاش می کنند تا در بین مردم تفرقه اندازی کنند و  از طریق تبدیل مشکلات کوچک به یک معضل بزرگ، این گونه بنمایانند که این نظام، مطلوب مردم نیست، تا بدین طریق القاء نمایند که نوعی بی ثباتی در نظام موجود است.

تاریخچه و سابقه احزاب منحله کردی نشان می دهد که مزدوری و جاسوسی برای دشمنان ایران یک امر ذاتی و نهادینه شده در بین احزاب کردی از جمله کومله است، گویی سیاستهای سرکردگان گروهکهای کردی بر این مرام سازگار شده است، آنها روزی برای صدام و روزی برای رجوی در اوج جنگ تحمیلی مزدوری و جاسوسی کردند و امروز هم برای رژیم کودک کش صهیونیستی، نقش نیابتی و تسهیل گری را ایفا می کنند.

چندان هم دور از ذهن و عجیب نخواهد بود اگر شنیدید فردا روزی تیمی از کومله که برای داعش نقش تسهیل گری و نیابتی ایفا می کرد، شناسایی و دستگیر شود.

گروهک تروریستی کومله با قربانی کردن پیشمرگان فریب خورده خود برای موساد، دیگر در بین همسنگران قدیمی خود هم ارزشی ندارد، کما اینکه در روزهای اخیر شاهد بودیم یکی از شناخته شده ترین فرماندهان دهه ۶۰ ی کومله از مردم کردستان و خصوصا جوانان خواست خود را بازیچه ماجراجویی های عبدالله مهتدی قرار ندهند و هرگز گول کومله را نخورند و به کومله ملحق نشوند.

“قضاوت را بر عهده افکار عمومی واگذار می کنم، چرا که افکار عمومی خود بهترین قاضی و قضاوت کننده هستند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا