عراق در مرز استان سلیمانیه با ایران و ترکیه نیروی مرزبانی مستقر کرد/ فشارهای بیشتر بر گروهک های تروریست کردی

آکام نیوز: نیروهای مرزبانی در مرز استان سلیمانیه این کشور با ایران و ترکیه به منظور مقابله با عبور تردد غیرمجاز انسان و کالا مستقر شدند.

به گزارش آکام نیوز، سرتیپ سعد مدیر روابط عمومی و رسانه در وزارت کشور عراق اعلام کرد: تیپ ۲۱ مرزبانی استان سلیمانیه در شمال عراق بار دیگر در طول خط صفر مرزی این کشور با جمهوری اسلامی ایران مستقر شد و با نصب ده‌ها برج دیده بانی و دوربین، بدنبال اجرای طرح ایجاد پاسگاه‌ مرزی است.

وی گفت: به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح و تلاش ها و پیگیری های وزیر کشور، هماهنگی های لازم با اقلیم کردستان عراق برای بازگشایی تیپ ۲۱ مرزبانی در استان سلیمانیه در مرز با ایران انجام شد.

وی افزود: ۵۰ برج بتنی و ۴۰ دوربین در این خط مرزی نصب شده و ساخت ۴۷ پاسگاه مرزی در خط صفر مرزی دو کشور به زودی آغاز می‌شود که بخشی از روند کنترل مرزها است و طی هفته آینده شرکت‌های پیمانکاری برای ارائه پیشنهادات و سپس شروع به اجرای این طرح، دعوت خواهند شد.

سرتیپ سعد افزود: هفته آینده مرکز مانیتورینگ عراق با استفاده از ۱۳۰ دستگاه دوربین شروع بکار می کند. تعداد این دوربین ها افزایش خواهد یافت و منطقه سنجار و طول مرزهای عراق و سوریه را دربرخواهد گرفت و از این پس عملیات رصد و کنترل امنیتی از طریق این دوربین ها و به صورت متمرکز در مرکز مانیتورینگ انجام و در بعد امنیتی از آن استفاده خواهد شد.

شورای وزیران عراق پیش تر اختصاص ۱۰ میلیارد دینار به وزارت کشور برای ایجاد پست های مرزی در مرز ایران و عراق در اقلیم کردستان این کشور را تصویب کرد تا برای جلوگیری از ترددهای غیر مجاز و قاچاق در مرز یاد شده به کار رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا