افشای پشت پرده قتل محمد حسن زاده/ قاتل محمد حسن زاده یک شهروند بوکانی است/ درگیری بر سر یک زن؟!

آکام نیوز: برای محمد حسن زاده گروهک های تروریست کردی سناریوهای زیادی نوشتند؛ از درگیری با نیروهای امنیتی گرفته تا شهادت در راه زن،زندگی،آزادی!

به گزارش آکام نیوز، با بررسی پرونده قتل محمد حسن‌زاده، از سوی دستگاه قضایی استان آذربایجان غربی و اداره کل اطلاعات استان سرانجام مشخص شد محمد حسن زاده در درگیری های بوکان اصلا حضور نداشته و او در یک درگیری شخصی کشته شده است و قاتل محمد حسن‌زاده، فردی به نام «فردین کریمی» است.

ماجرای این قتل از سوی گروهک ها  در آبان سال گذشته کلید خورد، رسانه‌های تجزیه طلب کردی، ادعای کشته شدن «محمد حسن‌زاده» جوان ۲۸ ساله بوکانی با شلیک نیرو‌های امنیتی در روز ۲۵ آبان ۱۴۰۱، را روی خروجی خود بردند.

با انتشار ادعای کشته شدن این فرد، پدر و برادر محمد حسن‌زاده نیز با سوار شدن بر روی این موج، ادعای کشته شدن او را در مراسم خاکسپاری‌اش تکرار کردند.

به محض انتشار این خبر و ارسال گزارش واقعه، دستگاه قضایی به موضوع ورود پیدا کرد و مجیدی، دادستان مرکز استان آذربایجان غربی در تاریخ ۲۵ آبان در رابطه با فوت محمد حسن‌زاده اعلام کرد: محمد حسن‌زاده در درگیری شخصی به قتل رسیده است.

تحقیقات اولیه حاکی از این بود که متوفی، در پی درگیری دو گروه که برخی از آن‌ها نیز دارای سابقه محکومیت و شرارت بوده‌اند، در فلکه شهرداری شهرستان بوکان کشته شده است.

بلافاصله بعد از کشته شدن محمد حسن‌زاده، افرادی مشکوک (حدود ۲۰ نفر) با مراجعه به منزل متوفی سعی کردند، فوت او را به نیرو‌های امنیتی نسبت بدهند و حتی برای سرپوش گذاشتن روی حقیقت ماجرا، عده‌ای از آن‌ها با مراجعه به بیمارستان، جسد او را دزدیدند.

نوع برخورد رسانه‌های معاند، اقدامات افراد مشکوک و تحقیقات دادستانی بوکان حاکی از این بود که حقیقت ماجرا موضوعی ورای آنچه از سوی نزدیکان و معاندان بیان می‌شد، است.

دادستانی، به دلیل حساسیت پرونده، از ابتدا موضوع را به دقت تحت نظر قرار داد و تحقیق از خانواده متوفی و بررسی‌های لازم در مورد علت قتل و شناسایی قاتل شروع شد و تحقیقات برای شناسایی قاتل یا قاتلان ادامه پیدا کرد.

اما قاتل محمد حسن‌زاده که بود؟

از آنجا که از ابتدا داستان‌سازی‌ها و حواشی مربوط به این پرونده برای بازپرس مشکوک بود، تحقیقات برای شناسایی قاتل تا زمان رسیدن به نتیجه قطعی ادامه پیدا کرد.

سرانجام بعد از ۱۰ ماه، صبح روز (۷ شهریور ماه ۱۴۰۲) فردی به نام «فردین کریمی» به اتهام قتل محمد حسن‌زاده، دستگیر شد.

طبق تحقیقات بازپرس پرونده، ماجرای قتل محمد حسن‌زاده به این صورت بوده که وی در آن روز، قصد سوار کردن خانمی در فلکه شهرداری بوکان را داشته، اما در این مورد با فردی به نام فردین کریمی به مشکل برخورده و درگیر می‌شود که این درگیری منجر به چاقوکشی و کشته شدن حسن زاده می‌شود.

با دستگیری فردین کریمی و پیدا کردن خانمی که محمدحسن‌زاده قصد سوار کردن او را داشته، تحقیقات در مورد جزئیات پرونده همچنان در حال انجام است.

بدین ترتیب تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر دادستانی بوکان و مرجع قضایی در استان آذربایجان غربی، حقیقت یک مورد دیگر از سوژه‌های کشته‌سازی و خبرسازی‌های دروغ رسانه‌های معاند در اغتشاشات سال گذشته را برملا کرد.

محمد حسن‌زاده سوژه کشته‌سازی

با مشخص شدن علت قتل محمد حسن‌زاده، مشخص شد که نام او نیز در کنار نام بسیاری از افراد دیگر در لیست دروغین پروژه کشته‌سازی‌های رسانه‌های ضد انقلاب و براندازان در اغتشاشات سال گذشته قرار داشته است.

نام‌هایی مانند: آیلار حقی، نیکا شاکرمی، نگین عبدالملکی، سارینا اسماعیل‌زاده، آیتک رضایی، اسرا پناهی، ناهید مصطفی‌پور، نسرین قادری، نسیم صدقی، هانا دوزدوزانی، سارینا ساعدی، سینا ملایری، محدثه جان‌براری، احسان خواجوی، و بسیاری از اسامی دیگر نام‌های آشنایی هستند که از سوی رسانه‌های معاند به عنوان کشته‌های اغتشاشات سال گذشته معرفی شدند. در حالی که در آن زمان دستگاه قضایی با ورود و پیگیری سریع و دقیق در مورد هر پرونده، علت فوت یا ضرب و جرح این افراد را مشخص و به اطلاع مردم می‌رساند.

این نوع اخبار مجعول که با پیگیری‌های دستگاه قضایی، پزشکی قانونی و نهاد‌های امنیتی و انتظامی، تک به تک مورد بررسی قرار می گیرد، و دروغ بودن آن‌ها روشن می شود و تنها روسیاهی برای ضد انقلاب باقی می ماند، متاسفانه در مورد پرونده قتل محمد حسن زاده، خانواده مقتول هم حقیقت را می دانستند اما بدشان نمی آمد نام پسرشان از سوی ضد انقلاب به عنوان قهرمان و شهید راه زن،زندگی،آزادی برده شود اما بالاخره حقیقت پس از ۱۰ ماه روشن شد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا