۳ اتهام جدید به اسماعیل بخشی عضو گروهک تروریستی کمونیست کارگری، حکمتیست، تفهیم شد

آکام نیوز: وکیل مدافع اسماعیل بخشی کارگر شرکت نیشکر هفت تپه گفت: بعد از دستگیری اخیر موکلم، سه اتهام به او تفهیم شد. اتهام نخست تحت عنوان نشر اکاذیب در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دزفول تفهیم شد.او اتهام دوم تفهیم شده به موکلش را فعالیت تبلیغی علیه نظام خواند و گفت: اتهام سوم هم توهین به مقامات است که مستقیماً توسط دادیار شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شوش تفهیم شده است.

به گزارش آکام نیوز، وکیل مدافع اسماعیل بخشی کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که در بازداشت به سر می‌برد از تفهیم سه اتهام جدید به موکلش خبر داد.

فرزانه زیلابی روز چهارشنبه اظهار داشت: بعد از دستگیری اخیر موکلم، سه اتهام به او تفهیم شد. اتهام نخست تحت عنوان نشر اکاذیب در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دزفول تفهیم شد.

این وکیل دادگستری، اتهام دوم تفهیم شده به موکلش را فعالیت تبلیغی علیه نظام خواند و گفت: این اتهام به صورتی نیابتی و توسط شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب دزفول تفهیم و با پرونده مطرح در شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شوش تجمیع شد.

زیلابی افزود: اتهام سوم هم توهین به مقامات است که مستقیماً توسط دادیار شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شوش تفهیم شده است.

وکیل مدافع اسماعیل بخشی درباره آخرین وضع شکایت موکلش از مأموران نیز گفت: در راستای رسیدگی به این شکایت، در تاریخ ۲۹ دی یک جلسه تشکیل و اظهارات موکلم در صورتجلسه درج شد و ارجاع به پزشکی قانونی هم صورت گرفت.

زیلابی ادامه داد: در حالی که موکلم پیگیر مراجعات پزشکی بود، دستگیری دوم صورت گرفت و الان او در اختیار ضابط پرونده است که طرف شکایت ماست.

اسماعیل بخشی یکی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه است که چهارم آذر امسال در جریان تجمعات کارگری و در اعتراض به وضع معیشتی کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه بازداشت شده بود اما چند روز بعد یعنی ۲۱ آذر با وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

او پس از آزادی از زندان، ادعا کرد که توسط مأموران شکنجه شده است و این مساله با واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی و رسانه‌ها همراه بود تا جایی که رئیس قوه قضائیه به دادستانی کل کشور دستور داد تا موضوع را بررسی کند.

دادستان کل کشور هم هیاتی را بررسی موضوع مشخص کرد و این هیات پس از انجام بررسی‌های لازم از جمله دیدار با شخص اسماعیل بخشی، گزارش خود را تکمیل و به دادستان کل کشور ارائه کردند.

دادستان کل کشور نهایتاً در تاریخ ۲۴ دی امسال بر اساس گزارش ارائه شده، ادعای شکنجه بخشی را از اساس دروغ خواند و گفت: مشخص شده خبر شکنجه کارگر شرکت نیشکر هفت تپه از اساس دروغ بوده و هیچ‌گونه ضرب و جرح و شکنجه‌ای در کار نبوده است. او یک فرد و کارگر عادی نبوده و چه بسا برای سرپوش گذاشتن به جرایم خود مسئله شکنجه را مطرح کرده است.

اول بهمن امسال قرار تامین کیفری بخشی تشدید و دوباره بازداشت شد.

شایان ذکر است که اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، عسل محمدی و تعدادی دیگر از همدستان آنها به اتهام همکاری با گروهک تروریستی حزب کمونیست کارگری و حکمتیست، توسط نیروهای امنیتی دستگیر و بازداشت شدند.

این افراد قصد داشتند در پوشش تجمعات کارگری هفت تپه به اهداف خود که گسترش تظاهرات ها در سطح سراسری با شعارهای گروهک تروریستی کمونیست کارگری بود دست پیدا کنند که نقشه شوم آنها با هوشیاری نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور، لو رفت و خنثی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا