دروغ بزرگ گروهک تروریستی حزب دمکرات؛ در ایران پوشیدن لباس کردی و تلکم به زبان مادری جرم است!

آکام نیوز: گروهک تجزیه طلب حزب دمکرات کردستان ایران در دروغی آشکار مدعی شد در ایران کسی حق ندارد به زبان مادری حرف بزند.

گروههای ضد انقلاب در دروغی آشکار مدعی شده اند که در جمهوری اسلامی ایران، پوشیدن لباس محلی، صحبت به زبان مادری ممنوع است و متخلفان بشدت مجازات می شوند.

به گزارش آکام نیوز، عادل فیضی نماینده حزب دمکرات کردستان ایران، در کنفرانسی که به مناسبت دوم اسفند روز زبان مادری، در آلمان برگزار شده بود، در جمع رسانه های بیگانه حاضر شد و به خبرنگاران گفت؛

در ایران، تکلم به زبان کردی ممنوع است، لباس کردی پوشیدن ممنوع است و کسی حق ندارد با لباس محلی و با زبان مادری صحبت کند و متخلفان مجازات می شوند!

این دروغ در حالی مطرح شده که نمایندگان کرد مجلس شورای اسلامی در بیشتر اوقات و در جلسات علنی و رسمی مجلس شورای اسلامی با لباس کردی حاضر می شوند و این مختص کردها نیست، بلکه اعراب، سنی ها و ترکمن ها هم با لباس محلی در مجلس شورای اسلامی حاضر می شوند.

حتی دیده شده یک نماینده کردزبان مجلس اشعار کردی را در صحن علنی می خواند و کسی هم برخوردی با نماینده انجام نداده است.

در جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای پوشیدن لباس محلی و تکلم به زبان مادری وجود ندارد و این دروغ های بزرگ گروهکهای ضد انقلاب، تنها در راستای عقده گشایی انجام می شود.

در مدارس شهرهای کردنشین ایران معلمان و حتی اساتید دانشگاهها با لباس کردی حاضر می شوند و حتی در مواقعی که مشغول تدریس هستند از زبان کردی نیز استفاده می کنند.

در دانشگاه کردستان نیز هر ساله در روز زبان مادری، مراسم هایی به همین مناسبت برگزار می شود و این نشان می دهد در جمهوری اسلامی ایران به زبان مادری و پوشش محلی احترام گذاشته می شود.

به اطلاع گروهک حزب دمکرات و دیگر گروهکها می رسانیم که، اصل‏ پانزدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی می‌گوید:

‎‎‎‎‎زبان‏ و خط رسمی‏ و مشترک‏ مردم‏ ایران‏ فارسی‏ است‏، اسناد و مکاتبات‏ و متون‏ رسمی‏ و کتب‏ درسی‏ باید با این‏ زبان‏ و خط باشد ولی‏ استفاده‏ از زبان‌های‏ محلی‏ و قومی‏ در مطبوعات‏ و رسانه‌های‏ گروهی‏ و تدریس‏ ادبیات‏ آنها در مدارس‏، در کنار زبان‏ فارسی‏ آزاد است‏.

پس نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها نیز یک زبان رسمی و مشترک در کل کشور مورد استفاده قرار می گیرد و در کنار آن از زبان های محلی و قومی نیز استفاده می شود.

با این حال بسیاری از کارشناسان کردستان بر این باورند که " آموزش به زبان مادری " نسبت به " آموزش زبان مادری " بسیار پیچیده‌تر و مستلزم فراهم‌شدن مقدمات به مراتب بیشتری است.

با این حال از سال ۱۳۹۴، زبان کردی در قالب دو واحد درس اختیاری در دانشگاهها تدریس می شود و این نشان از آزادی کامل استفاده از زبان مادری در جمهوری اسلامی ایران بخصوص در مناطق کردنشین ایران دارد.

در ایران پوشیدن لباس کردی و تلکم به زبان مادری جرم است!

"عادل فیضی نماینده حزب منحله دمکرات در آلمان"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا